Rodzinna intryga, która podbiła Hollywood. „Kłamstewko” od dziś w kinach!

„Kłamstewko” Lulu Wang w z kapitalną Awkwafiną nagrodzoną Złotym Globem dla Najlepszej Aktorki, podbiło serca widzów i krytyków, będąc jednocześnie największym zaskoczeniem wśród braku nominacji do statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej. Historia ulubionego kłamstewka minionego roku od dziś na ekranach polskich kin!

Lulu Wang + A24, czyli spotkanie idealne!

Podczas spotkania najlepszych reżyserów ubiegłego roku przy stole „The Hollywood Reporter", reżyserka „Kłamstewka” opowiedziała o tym, jak po premierze na festiwalu Sundance, odrzuciła bardzo hojną ofertę jednego z czołowych serwisów streamingowych , argumentując, że jej skromny film przepadłby w gąszczu propozycji tego giganta. – Producenci myśleli, że oszalałam! Przekonywali mnie, że musimy przyjąć bardziej szczodrą ofertę. A ja powiedziałam „nie”. Lulu Wang zdecydowała się na współpracę ze studiem A24, która zapewniła jej warunki do tego, by o „Kłamstewku” usłyszał cały świat. A24 to jedna z najciekawszych obecnie firm produkcyjnych i dystrybucyjnych, która odpowiada za sukcesy takich filmów jak m.in. „Moonlight”,  „Lady Bird”, „The Florida Project” czy „Lighthouse”.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że o mały włos a film „Kłamstewko” w ogóle by nie powstał! Lulu Wang najpierw musiała zainteresować scenariuszem branżę filmową, a następnie skonfrontować się  z bezwzględnym światem Hollywood, gdzie producenci wysuwali swoje autorskie pomysły na interpretację jej osobistej, rodzinnej historii. Wśród nich pojawiły się m.in. chiński remake „Mojego wielkiego greckiego wesela”, a także w pełni biała obsada filmu! Lulu Wang nie zgodziła się na żadną z tych sugestii, co znacznie wydłużyło proces powstawania filmu. Ryzyko jednak zaprocentowało, a Lulu Wang wyreżyserowała jeden z najlepszych i najgłośniejszych tytułów minionego roku – „Kłamstewko”, które od dziś można oglądać w polskich kinach. 

„Kłamstewko” to pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i odwiedzić ją tłumnie pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz