Reżyserzy „Nietykalnych” i „Samby” 26 stycznia odwiedzą Polskę!

W dniach 26-27 stycznia z okazji premiery filmu ?Samba? przyjadą do Warszawy Olivier Nakache i Eric Toledano, reżyserzy francuskiego przeboju wszech czasów ?Nietykalni?. Ich najnowsze dzieło ? z Charlotte Gainsbourg i Omarem Sy w rolach głównych ? trafi do polskich kin 20 lutego.

Dwa lata temu ?Nietykalni? przyciągnęli do kin na całym świecie rekordową publiczność, ? w samej Polsce 770 tys. widzów ? stając się największym francuskim przebojem filmowym wszech czasów. Wiele swojego uroku zawdzięczali oni charyzmie występującego w głównej roli Omara Sy. Teraz aktor ponownie połączył siły z twórcami ?Nietykalnych? w ich nowym, długo oczekiwanym filmie ?Samba?. Tym razem Omarowi Sy partneruje Charlotte Gainsbourg, w zupełnie innej roli niż te, w których dała się poznać współpracując z Larsem von Trierem.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=LPXqQ3cccgg[/youtube]

Samba (Sy) i Alice (Gainsbourg) pochodzą z dwóch różnych światów. On pracuje na zmywaku w paryskim hotelu, ona jest woluntariuszką, która po latach pracy w korporacji postanowiła przewartościować swoje życie i pomagać ludziom. Gdy wskutek biurokratycznej pomyłki Samba trafia do aresztu, jego sen o lepszym życiu pryska, a co więcej grozi mu przymusowa deportacja z Francji. Alice postanawia mu pomóc za wszelką cenę, ale żeby to zrobić będzie musiała nie tylko przekroczyć granice prawa, ale też odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie przebiega granica między zaangażowaniem i poczuciem misji, a głębokim uczuciem?

?Samba? to pasjonująca i pełna humoru opowieść o życiu w wielokulturowym tyglu, gdzie rzeczy najprostsze ? bezinteresowne dobro, radość życia, solidarność oraz potrzeba kochania i bycia kochanym ? okazują się być najważniejsze.

?Samba? w kinach od 20 lutego 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz