Reżyser filmu „Bogowie” Łukasz Palkowski i Magdalena Czerwińska w Kinie Praha – spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia” już 16 października, godz. 20:30

Kino Praha zaprasza na spotkanie z cyklu ?Janusz Wróblewski przedstawia?, prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika ?Polityka?, autora książki ?Reżyserzy? - Janusza Wróblewskiego. Zapraszamy 16. października o godzinie 20.30 na pokaz filmu ?Bogowie? i spotkanie z reżyserem Łukaszem Palkowskim oraz odtwórczynią roli Anny Religi ? Magdaleną Czerwińską.

Kino Praha zaprasza na cykl - ?Janusz Wróblewski przedstawia? - spotkania prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika ?Polityka? i autora książki ?Reżyserzy? ? Janusza Wróblewskiego. W ramach cyklu pokazujemy premierowe tytuły, a gośćmi spotkań są twórcy polskiej sztuki filmowej. Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego - Janusza Wróblewskiego to niepowtarzalna okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. Zapraszamy do możliwości wzięcia udziału w debacie na temat prezentowanych filmów.

16. października o godz. 20.30 odbędzie się spotkanie z cyklu ?Janusz Wróblewski przedstawia?. Zapraszamy na specjalny pokaz filmu ?Bogowie?. Przed pokazem odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Łukaszem Palkowskim oraz odtwórczynią roli Anny Religi ? Magdaleną Czerwińską.

Film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego opowiada o początkach kariery słynnego kardiochirurga Zbigniewa Religi (w tej roli Tomasz Kot), który w roku 1985 przeprowadził pierwszy udany zabieg przeszczepienia serca w Polsce. "Bogowie" portretują wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze. Tomasz Kot tak mówi o swojej roli: To jest film o pięknej sprawie i stanowi duże wyzwanie aktorskie. Podczas przygotowań poznałem ludzi uratowanych dzięki działalności Zbigniewa Religi, którzy dalej żyją. Odczuwam olbrzymią odpowiedzialność za tę rolę. Zdjęcia do nowej produkcji Łukasza Palkowskiego trwały ponad dwa miesiące. Początkowo film kręcony był na Mazurach i na Śląsku, lecz większość zdjęć zrealizowano w warszawskim Szpitalu Wolskim. Ośrodek imitował klinikę kardiochirurgii w Zabrzu, w której 5 listopada 1985 roku dokonano pierwszego udanego przeszczepu serca w Polsce.

Zapraszamy na spotkanie z cyklu ?Janusz Wróblewski przedstawia?! Cykl ?Janusz Wróblewski przedstawia? 16 października, godz.20.30 Spotkanie z twórcami filmu + pokaz filmu ?Bogowie? Cena biletu - 20 zł Sprzedaż biletów rozpocznie się we wtorek 7 października br.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz