Reżyser czarnej komedii „Barany. Islandzka opowieść” z wizytą w Polsce!

Grímur Hákonarson, reżyser komedii "Barany. Islandzka opowieść" z wizytą w Polsce (4-5 lutego)

 

Z okazji polskiej premiery filmu "Barany. Islandzka opowieść", do Polski przyjeżdża reżyser filmu, który spotka się z publicznością podczas dwóch premierowych pokazów filmu:

? 4 lutego (czwartek), godz. 19:00 | Kino Muranów | Warszawa | KUP BILET ? 5 lutego (piątek), godz. 20:00 | Kino Nowe Horyzonty | Wrocław | KUP BILET

Zwycięzca sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes. Komediodramat Grimura Hákonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigur?ur Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Ceniąponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=SCBS2E9RRaw[/youtube]

?Barany. Islandzka opowieść? ? islandzki kandydat do Oscara ? jest przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Reżyser przenikliwie ukazuje obraz ludzi broniących ? czasem w uparty, a czasem w komiczny sposób ? swojego stylu życia i niezależności. Film Hákonarsona to hymn na cześć przekornej ludzkiej natury, która w najtrudniejszej sytuacji potrafi zachować się w nieprzewidywalny, budzący podziw sposób. Finał ?Baranów. Islandzkiej opowieści? ? jedna z najbardziej wzruszających scen w kinie europejskim ostatnich lat ? nie pozostawi nikogo obojętnym.

"Barany. Islandzka opowieść" w kinach od 12 lutego 2016

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz