Retransmisja ?Otello? Verdiego w kino Muranów!

?Kiedy Renée Fleming zaśpiewała Pieśń o wierzbie i Ave Maria, nikt z widowni nie ośmielił się zakłócić tych czarownych, intymnych chwil oklaskami? ? tak zachwycał się recenzent ?The New York Times?, kiedy recenzował arcydzieło Giuseppe Verdiego.

Ta opera według tragedii Williama Szekspira była na długo obecna w repertuarze Metropolitan Opera, zanim zaprezentowano ją w formie transmisji. Dzięki temu widzowie na całym świecie mogą oglądać to wspaniałe widowisko, w którym wystąpiła plejada gwiazd: Johann Botha jako zazdrosny Maur i Renée Fleming jako niewinna Desdemona. Podstępnym, diabolicznym Jagonem jest Falk Struckmann, a kapitanem Cassio mimowolnym sprawcą tragedii, jaka rozegra się w cypryjskiej twierdzy ? Michael Fabiano.

Otello ? Giuseppe Verdi

dyrygent: Semyon Bychkov reżyseria: Elijah Moshinsky scengrafia: Michael Yeargan

kostiumy: Peter J. Hall choreografia: Eleanor Fazan

obsada: Renée Fleming (Desdemona), Johan Botha (Otello), Michael Fabiano (Cassio), Falk Struckmann (Iago)

czas trwania: około 185 minut

 

Nowojorskie spektakle z Metropolitan Opera to niezwykłe, niepowtarzalne wydarzenia artystycznie, zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Od 129 lat nowojorska Met z sezonu na sezon bije wyznaczane przez siebie rekordy popularności. Każdego wieczoru sala gromadzi 3800 gości z całego świata. Każda premiera staje się nową kartą w historii opery.

Każdy widz kina Muranów będzie miał poczucie bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu, znajdzie się w gronie tysięcy widzów, którzy mieli okazję obejrzeć to samo przedstawienie na całym świecie.

 

Ceny biletów:

60 zł ulgowy | 70 zł normalny. W przerwie zapraszamy na lampkę wina.

PROGRAM RETRANSMISJI:

14 września, g.14.00 ?Otello? ? Giuseppe Verdi

28 września, g.14.00 ?Romeo i Julia? ? Charles-François Gounod

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz