Repertuar Monolith Films podczas Festiwalu Filmowego w Cannes!

Blichtr, gwiazdy i przede wszystkim świetne kino! Tradycyjnie w maju Lazurowe Wybrzeże zamieni się w stolicę światowego filmu.

Festiwal Filmowy w Cannes jest jednym z najbardziej prestiżowych imprez kulturalnych. Tegoroczną edycję otworzy 14 maja długo oczekiwany film Oliviera Dahana ?Grace księżna Monako?. Na polskie ekrany film trafi dwa dni później.

Według dyrektora festiwalu jest to idealny film otwarcia. Therry Fremaux w rozmowie z The Hollywood Reporter wyznał ? ?Moja praca polega na chronieniu każdej produkcji, która trafia do programu festiwalu ? muszę umieścić je w odpowiedniej sekcji, w odpowiednim czasie, w odpowiednim kinie. Przykładu nie trzeba szukać długo, uważam, że ?Grace księżna Monako? to idealny film otwarcia Cannes. Właśnie takiego obrazu ludzie oczekują?. Całą rozmowę z Freumaxem umieszczam w załączniku maila.

Wśród tegorocznych filmów, jakie zostaną zaprezentowane podczas festiwalu znajduje się aż pięć wchodzących w repertuar Monolith Films. Na razie jedynie ?Grace księżna Monako? ma zaplanowaną datę polskiej premiery. Pozostałe to ?Maps to the stars? w  reżyserii Davida Cronenberga

?Captives? w reżyserii Atoma Egoyana

?The Rover? w reżyserii Davida Michoda

i ?Eleanor Rigby? w reżyserii Neda Bensona.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz