Rejczel nie – Neurotyczna Aniston u Bogdanovicha!

Jenifer Aniston, za sprawą roli Rachel Green w emitowanych przez dziesięć sezonów kultowych ?Przyjaciołach?, stała się jedną z najbardziej znanych twarzy amerykańskiej telewizji. Swoje komediowe umiejętności udowodniła niejednokrotnie (?Wykolejony?, ?Bruce Wszechmogący?, ?Żona na niby?, ?Szefowie wrogowie?, ?Millerowie?), ale i w bardziej dramatycznej odsłonie zyskała - rolą w ?Cake? Patricka Tobina, wymieniana  jest wśród najlepszych kreacji 2014 roku.

W ?Dziewczynie wartej grzechu? Aniston wciela się w postać demonicznej psychoterapeutki. Z początku aktorce zaproponowano ?grzeczniejszą? rolę (miała zagrać żonę reżysera teatralnego korzystającego z chęcią z usług call girl). Jednakże aktorka odmówiła. Bogdanovich wspomina: ?Zainteresowała się postacią Jane, czyli terapeutki. Próbowałem ją przekonać, że rola Delty jest bardziej rozbudowana, a jej wątek to centralny element Dziewczyny wartej grzechu, ale Jennifer nie chciała zagrać nikogo poza Jane, więc ostatecznie na to przystałem?, kończy Bogdanovich

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=I29sLDg7bpA[/youtube]

Reżyser pracował z Aniston nad prędkością wypowiadania dialogów, żeby przypominały one te z klasycznych hollywoodzkich komedii z lat 30. ?Dzięki przyspieszeniu tempa wypowiadanych słów tworzy się interesujący komediowy rytm?, informuje Bogdanovich. ?Jennifer świetnie sobie z tym radziła, więc dopingowałem ją tylko, żeby mówiła jeszcze szybciej. Lubię taki styl pracy?.

?Myślę, że Jennifer Aniston sprawdziła się tak fantastycznie w roli Jane właśnie dlatego, że zwyczajowo kojarzy się ją z innymi kreacjami?, kontynuuje Holly Wiersma, jedna z producentek. ?Najbliższą tej postaci byłaby dentystka z Szefów wrogów, ale nawet jeśli w tamtym filmie Jennifer zagrała seksowniejszą rolę, dopiero w Dziewczynie wartej grzechu poszła na całość ? założyła perukę i zmieniła sposób mówienia i gestykulowania?

W KINACH OD 19 CZERWCA

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz