Reedycja bestsellera Joanny Bator od dzisiaj w księgarniach!

Adaptacja "CIEMNO, PRAWIE NOC" w reżyserii Borysa Lankosza

Od dzisiaj (13 marca) w księgarniach w całej Polsce można kupić reedycję jednej z najgłośniejszych polskich powieści ostatnich kilkunastu lat. Na półki trafia bowiem nagrodzony NIKE bestseller Joanny Bator pt.: „Ciemno, prawie noc” z wyjątkowym filmowym wydaniu. To idealna okazja, aby zapoznać się z tą wybitną książką jeszcze przed zobaczeniem jej adaptacji, za którą odpowiada sam Borys Lankosz – twórca m.in.: „Rewersu” i „Ziarna prawdy”. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć efekty jego pracy już 22 marca, kiedy film pojawi się w kinach. W postacie głównych bohaterów wcielą się: Magdalena Cielecka i Marcin Dorociński wspierani przez plejadę polskich gwiazd z najwyższej półki. W epizodycznej roli pojawi się także sama pisarka.

Foto: Adam Golec/Aurum Film

­

„Ciemno, prawie noc – ta zbitka słów prześladowała mnie, nie dawała o sobie zapomnieć. Gdy narodziły się z niej zalążki opowieści, przeraził mnie ich mrok” – mówi Joanna Bator. - „Jest taka scena we Władcy Pierścieni, gdy zrozpaczony, pozbawiony sił Frodo kryje się przed Nazgûlem w ruinach miasta. Stracił wiarę w sens swojej wędrówki. Po co to wszystko? Wierny towarzysz Sam odpowiada mu z właściwą sobie prostotą, że na tym świecie ciągle istnieje dobro i warto o nie walczyć. O tym jest ta książka”.

Foto: Adam Golec/Aurum Film

Historia Alicji Tabor osadzona w skrywającym mroczne tajemnice Wałbrzychu, entuzjastycznie przyjęta przez polską krytykę literacką, przyniosła jej autorce międzynarodową sławę oraz uznanie, do dziś pozostając jedną z najważniejszych polskich powieści ostatnich kilkunastu lat.

Foto: Adam Golec/Aurum Film

Joanna Bator – pisarka. Jest z wykształcenia kulturoznawczynią i filozofką. Za reportaż „Japoński wachlarz” (2004) otrzymała nagrodę im. Beaty Pawlak. Już pierwsza powieść „Piaskowa góra” (2009) przyniosła Joannie Bator międzynarodowe uznanie. Jej „wałbrzyska trylogia” – „Piaskowa Góra” (2009), „Chmurdalia” (2010) oraz „Ciemno, prawie noc” (2012) – przetłumaczona została na wiele języków. Powieść „Ciemno, prawie noc” zdobyła w 2013 r. Nagrodę Literacką Nike. Ostatnie wydane powieści autorki to „Rok królika” (2016) oraz „Purezento” (2017).

„Ciemno, prawie noc” w kinach od 22 marca

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz