„Reality” Quentina Dupieux w kinach od 7 sierpnia 2015.

7 sierpnia na ekrany kin wejdzie najnowszy film Quentina Dupieux ?Reality?. Reżyser znany z takich filmów jak ?Mordercza opona? i ?Wrong? powraca pełną absurdów komedią, opowieścią o snach i koszmarach. ?Reality? to hołd złożony filmom klasy B ? w szczególności tym opartych na absurdalnym pomyśle, odrobinie science fiction i przesadnym aktorstwie.

Jason, spokojny kamerzysta, marzy o wyreżyresowanieu swojego pierwszego filmu ? horroru. Bob Marshal, zamożny producent, zgadza się sfinansować to dzieło pod jednym warunkiem: Jason w ciagu 48 godzin musi odnaleźć najdoskonalszy krzyk w historii kina?

W czasie poszukiwań Jason zaczyna się gubić w koszmarach.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=Zyljl85qVxI[/youtube]

Wybrane festiwale: 2014 Festiwal Filmowy w Wenecji: nominacja: Najlepszy Film w sekcji Nowe Horyzonty 2014 Bienne French Film Festival w Szwajcarii 2014 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Katalonii: nagroda: José Luis Guarner Critic's Award dla Najlepszego Filmu 2015 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rotterdamie 2015 New York Rendez-vous with French Cinema

Quentin Dupieux jest reżyserem i muzykiem techno z Paryża, na planie jest nazywany "Mr. Ozio". Jego filmografia nie jest może szczególnie bogata (?Mordercza opona?, ?Wrong?), ale filmy, które zrobił, sprawiły, że jest szeroko znany jako badacz światów dziwnych i skomplikowanych. Jego znaki szczególne to: elementy surrealistyczne, minimalistyczna fabuła, tajne organizacje i niezwykli bohaterowie.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz