Raz na wąsie, raz pod wąsem!

 

Są symbolem męskości, siły i wigoru. Wąsy od stuleci cieszą się popularnością. Były tematem twórczości poetyckiej, podkręcali je szlachcice, budziły podziw u wielu historycznych bohaterów i artystów. W styczniu kolejny raz zapanuje moda na wąsy. A to za sprawą ?Bezwstydnego Mortdecaia??

Polska jest krajem wąsaczy. Spośród wszystkich prezydentów Rzeczpospolitej tylko dwóch nie nosiło wąsów. Taka jest tradycja i odwieczny polski obyczaj. Nic dziwnego, zarost dodaje powagi i budzi respekt. Na jawie wąs jest wyznacznikiem męskości, jednak we śnie nie najlepiej wróży. Senniki ostrzegają, że gdy śnią się wąsy: nie jesteś zadowolony z obecnego życia; golić wąsy: rodzinne nieszczęście, strzyc wąsy: kłótnie w twoim związku doprowadzą wreszcie do rozstania, przycinać wąsy: problemy zdrowotne, zobaczyć je u mężczyzny: ktoś uchodzący za bohatera okaże się zwykłym półgłówkiem.

Skoro wąsy nosiła nawet Mona Lisa ? Duchamp stworzył reprodukcję dzieła Leonarda da Vinci dorysowując do niego wąsy, to dlaczego do grona wąsaczy nie miałby dołączyć Johnny Depp? Wcielił się w rolę zblazowanego arystokraty Charlsa Mortdecaia, który jest posiadaczem najbardziej zniewalającego wąsa na Wyspach Brytyjskich. Wszędzie gdzie pojawia się Mortdecai, pojawiają się też piękne kobiety. Z resztą trudno mu odmówić uroku, Gwyneth Paltrow i Olivia Munn w każdym razie nie umiały mu się oprzeć.

BEZWSTYDNY MORTDECAI PREMIERA: 6 LUTEGO 2015

Uwielbia ekskluzywne samochody i piękne kobiety, ale nade wszystko ceni sobie wyjątkowe dzieła sztuki. Poznajcie Charlesa Mortdecaia.

Mortdecai (Johnny Depp) to zblazowany arystokrata żyjący z handlu sztuką. Wśród płci pięknej znany jest ze swego uroku oraz najbardziej zniewalającego wąsa na Wyspach Brytyjskich. Pewnego dnia wpada na trop zaginionego obrazu Goi zawierającego wskazówki pozwalające przejąć konto bankowe pełne zrabowanego złota. Mortdecai z właściwym sobie wdziękiem i nonszalancją rusza tropem obrazu flirtując przy tym  z niemal każdą napotkaną pięknością. Apetyt na skarb ma jednak także rosyjski oligarcha, amerykański miliarder i pewien tajemniczy terrorysta. Największym rywalem Mortdecaia okaże się jednak jego dawny kolega, a obecnie agent wywiadu Alistair Martland (Ewan McGregor), który ma chrapkę nie tylko na obraz Goi, ale także na piękną żonę Charliego ? Johannę (Gwyneth Paltrow).

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz