„Rakieta” staruje już 6 grudnia!

Film został wybrany australijskim kandydatem do Oscara 2014. ?Rakieta? oczarowuje jury i publiczność festiwali filmowych na całym świecie: film otrzymał Nagrodę Publiczności na MFF w Sydney oraz 3 nagrody na MFF w Tribeca, m.in. za Najlepszy Film Fabularny oraz Nagrodę Publiczności. W Berlinie na MFF reżyser został nagrodzony za Najlepszy Debiut Fabularny oraz otrzymał Nagrodę Specjalną Amnesty International. Ostatnio został dodatkowo uznany Najlepszym Filmem Dla Dzieci na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci i Młodzieży w Kopenhadze.

Chwytający za serce i jednocześnie podnoszący na duchu film "Rakieta" jest bardzo osobistą opowieścią o determinacji chłopca znajdującego się w sytuacji beznadziejnej. Jego historia przedstawiona jest na tle spustoszonego wojną kraju stojącego na progu wielkich przemian. ?Rakieta? pozwala przyjrzeć się faktycznym obrzędom i uroczystościom odbywającym się w Laosie, dając tym samym niepowtarzalny wgląd w świat nigdy wcześniej niesportretowany w filmie.

?Imponujący debiut narracyjny... Historia dziecka w rodzaju ?Chłopca z latawcem? czy ?Bestii z południowych krain?. Tę ?Rakietę? można odpalić wszędzie.? Variety (US) ?Jeśli jakiś film na tegorocznym Tribeca zasłużył na miano bomby, to jest to ten film... Nie zdziw się, jeśli dostanie w przyszłym roku Oscara w kategorii filmów obcojęzycznych.? Los Angeles Times W filmie występują, między innymi, Sitthiphon Disamoe, niegdyś odważne dziecko ulicy, który w niezwykle trafny sposób odtworzył postać Ahlo, oraz weteran sceny, aktor komediowy Thep Phnogam, odtwórca roli zniszczonego przez życie, ale i dowcipnego byłego żołnierza, który zostaje mentorem młodego bohatera.

Chłopiec, który rzekomo przyciąga nieszczęścia, prowadzi swoją rodzinę oraz parę wyrzutków społeczeństwa przez Laos w poszukiwaniu nowego domu. Po podróży przez kraj wyniszczony wojnami, podróży pełnej nieszczęśliwych zdarzeń, chłopiec chce udowodnić, iż nie jest przeklęty i buduje ogromną rakietę, która pozwoli mu wziąć udział w najbardziej dochodowych, ale również i niebezpiecznych zawodach roku: Festiwalu Rakiet.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz