Pudzian ksiądz uwodzony przez prostytutkę Muchę w zwiastunie ?Sąsiadów?

20 marca do polskich kin wejdą ?Sąsiady? ? najnowsze dzieło nagrodzonego Złotymi Lwami na festiwalu filmowym w Gdyni Grzegorza Królikiewicza. W rolach głównych zobaczymy m.in. najsłynniejszego polskiego strongmana Mariusza Pudzianowskiego, który w swojej karierze pięciokrotnie stał się posiadaczem tytułu Najsilniejszego Człowieka Świata. Prezentujemy oficjalny zwiastun, który zapowiada najbardziej bezkompromisowy i odważny film tego roku.

Grzegorz Królikiewicz w swoim najnowszym filmie ?Sąsiady? zgromadził wiele intrygujących nazwisk. Wśród pojawiających się na ekranie postaci będziemy mieli okazję zobaczyć Annę Muchę, Katarzynę Herman, Jacka Poniedziałka, Piotra Głowackiego, Ewę Błaszczyk, Ewę Dałkowską, Lecha Dyblika, Sandrę Korzeniak oraz popularnego kompozytora i wokalistę Marka Dyjaka. Trud zagrania jednej z ważniejszych postaci wziął na swoje szerokie bary Mariusz Pudzianowski. W ?Sąsiadach? wcielił się w muskularnego księdza, który wizytuje po kolędzie mieszkańców pewnej kamienicy. Jedną z odwiedzanych przez niego osób okaże się prostytutka przebrana za zakonnicę (Anna Mucha). Czy potężnie zbudowany ksiądz znajdzie w sobie wystarczająco dużo siły, aby oprzeć się wdziękom upadłej kobiety?

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=YA4g4TvdsdE[/youtube]

Mariusz Pudzianowski urodził się 7 lutego 1977 roku w Białej Rawskiej. Jest synem sztangisty, Wojciecha Pudzianowskiego, który był jego pierwszym trenerem sportów siłowych. W wieku 16 lat wystartował na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Jego rekord wynosił wtedy 160 kg. Dwa lata później wyciskał już 205 kg. Od pierwszego występu na Mistrzostwach Polski, dziesięciokrotnie stawał na najwyższym podium. Trenował karate kyokushin, rugby oraz boks. 14 września 2008 roku na Mistrzostwach Świata Strongman 2008, pomimo kontuzji, zdobył kolejny tytuł Mistrza Świata Strongman i tym samym stał się pierwszym zawodnikiem posiadającym pięć tytułów Najsilniejszego Człowieka Świata. Mieszka w Białej Rawskiej. Występ w ?Sąsiadach? nie jest jego debiutem na dużym ekranie. Wcześniej pojawił się komedii kryminalnej ?Nie ma takiego numeru? (2005); występował również w epizodach seriali: ?Na Wspólnej?, ?Camera Café?, ?Niania?, ?Daleko od noszy?.

?Sąsiady? w kinach od 20 marca

Najnowsze dzieło Grzegorza Królikiewicza jest adaptacją opowiadań Adriana Markowskiego, mówiących o podwarszawskiej dzielnicy Włochy, ale uniwersalnych w opisie zdegenerowanej Polski poprzemysłowej. Bohaterami są tu anonimowe jednostki z warstwy porzuconej przez władze, pozbawionej jakiejkolwiek podstawowej opieki socjalnej. Królikiewicz umieścił akcję filmu w Łodzi przy ulicy Ogrodowej, gdzie tuż naprzeciwko tłocznego centrum handlowego, nowoczesnego muzeum i eleganckiego hotelu, wegetują w zapomnieniu najbiedniejsi. W swoim nowym filmie twórca chce wyrazić swój podziw dla życia w jego brutalnej formie, która wyzwala zarazem niezwykle szlachetne, heroiczne postawy.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz