Psychopata z „Milczenia owiec” doradza prezydentowi USA!

Pamiętacie Jame?a ?Buffalo Billa? Gumba ? psychopatę z ?Milczenia owiec?? Grający go Ted Levine długo zabiegał o to, by widzowie ujrzeli w nim kogoś więcej niż specjalistę od kreowania czarnych charakterów. W thrillerze ?Polowanie na prezydenta? aktor z Ohio powraca na ekrany jako postać pozytywna i wciela się w wojskowego z Pentagonu. Jako generał Underwood wesprze prezydenta Samuela L. Jacksona w zmaganiach z terrorystami. Wybuchowe kino akcji z ich udziałem gwiazd zagości w kinach 26 czerwca.

Musiało upłynąć wiele lat, zanim Ted Levine stał się dla branży filmowej kimś więcej niż odzierający kobiety ze skóry Gumb. W wyłamaniu się ze stereotypu pomogły mu role bohaterów pozytywnych, m.in. detektywa Bosko w filmie ?Gorączka? oraz astronauty Alana Sheparda w miniserialu dokumentalnym ?Z Ziemi na Księżyc?. Jednak prawdziwy przełom nastąpił za sprawą kryminalno-komediowej serii ?Detektyw Monk?, gdzie z powodzeniem wcielił się w rolę Lelanda Stottlemeyera, kapitana policji w San Francisco.

W ?Polowaniu na prezydenta? ? wybuchowym kinie akcji, w którym rządzą adrenalina, humor i Samuel L. Jackson jako prezydent USA, Levine gra generała Underwooda. Jego bohater monitoruje z Pentagonu sytuację rozbitego samolotu prezydenckiego i robi wszystko, by wspomóc gwiazdę ?Avengers: Czas Ultrona? w walce z agresorem. Dla Levine?a Underwood to kolejna z ról po ?jasnej stronie mocy?, które pozwalają zapomnieć o ?Buffalo Billu? i strachu, jakiego w trakcie przesłuchania napędził twórcom ?Milczenia owiec?.

?Wiem, że wystraszyłem ich wtedy śmiertelnie? ? wspomina aktor. ?Myśleliśmy, że mamy do czynienia z prawdziwym psychopatą!? ? mówi producent ?Milczenia?, Edward Saxon ? ?W trakcie przesłuchania Ted był Gumbem. Wszyscy mieliśmy wrażenie oglądania czegoś brutalnie prawdziwego, patrzenia na osobę, która w każdej chwili może nas zdominować i zabić. To było złowieszcze, duszące i? elektryczne?.

?Polowanie na prezydenta? w kinach od 26 czerwca 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz