„Przeprowadzka” w ofercie Cineman VOD

4 sierpnia Cineman VOD udostępni swoim użytkownikom "Przeprowadzkę", komediodramat w reżyserii Richarda Loncraine'a z Diane Keaton i Morganem Freemanem w rolach głównych. Film udostępniany jest wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

"Przeprowadzka" to nasycona atmosferą Brooklynu opowieść o Ruth i Alexie - małżeństwie, które od ponad czterdziestu lat mieszka w uroczym apartamencie w centrum Nowego Yorku. On artysta malarz, a ona nauczycielka, wrośli w swoją dzielnicę, choć drażnią ich zachodzące w niej zmiany. Tu są ich wszystkie wspomnienia i przyjaciele, tu czują się po prostu u siebie. Niestety w ich domu nie ma windy, a schody, które prowadzą do ich mieszkania zaczynają być dla nich coraz trudniejsze do pokonania. Przymierzają się więc do sprzedaży apartamentu. Z pomocą przychodzi im siostrzenica, która jest agentką nieruchomości, i tak oto przez ich dom zaczynają przewijać się potencjalni kupcy. Ruth i Alex z coraz bardziej mieszanymi uczuciami obserwują przedziwne postacie, czasem komiczne, a czasem denerwujące, szczególnie kiedy koniecznie chcą zajrzeć do pracowni Alexa.

Richard Loncraine to jeden z najbardziej cenionych brytyjskich reżyserów. Wielokrotnie nagradzany, ma w swoim dorobku Srebrnego Niedźwiedzia Berlinale za film "Ryszard III" oraz Primetime Emmy za "Kompanię braci". Tym razem Loncraine spróbował swych sil w komediodramacie, w którym do głównych ról zaangażował Oscarowe gwiazdy - Diane Keaton ("Annie Hall", "Lepiej późno niż później") i Morgana Freemana ("Skazani na Shawshank", "Za wszelką cenę", "Wożąc panią Daisy"). Keaton i Freeman w tym filmie spotkali się po raz pierwszy na planie i stworzyli znakomity duet komediowy. W rolę ich siostrzenicy, a zarazem agentki pomagającej im sprzedać brooklyński apartament wcieliła się pięciokrotnie nominowana do Złotego Globu Cynthia Nixon znana z roli Mirandy z "Sexu w wielkim mieście". Muzykę do filmu skomponował nominowany do Oscara David Newman, zaś za zdjęcia odpowiadał Jonathan Freeman, który jest także autorem zdjęć do takich hitów jak "Gra o tron" czy "Zakazane imperium".

Już 11 sierpnia, także w ramach oferty Super Premium VOD, Cineman udostępni thriller "Ocalona" z Millą Jovovich, Piercem Brosnanem i Dylanem McDermottem w obsadzie.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz