Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta w HBO2

W środę, 8 kwietnia odbędzie się premiera nowego głośnego serialu dokumentalnego produkcji HBO Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta (The Jinx. The Life and Deaths of Robert Durst). Sześcioodcinkowa produkcja jest już dostępna w całości w serwisie HBO GO.

Serial dokumentalny HBO w reżyserii Andrew Jareckiego odkrywa sensacyjne informacje na temat serii niewyjaśnionych przestępstw: zaginięcia w 1982 roku Kathleen McCormack, zamordowania w Beverly Hills kluczowego świadka w tej sprawie oraz brutalnego morderstwa mężczyzny w Galveston w Teksasie. Jednocześnie serial przybliża osobę powiązanego z tymi zbrodniami milionera Roberta Dursta, pochodzącego z rodziny właścicieli wielu cennych nieruchomości w Nowym Jorku. Durst był uznany za podejrzanego we wszystkich tych sprawach, jednak nigdy nie udowodniono mu stawianych zarzutów.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=-eRncGwLkbg[/youtube]

Postać Roberta Dursta fascynowała Andrew Jareckiego - w 2010 roku nakręcił Wszystko, co dobre, z Ryanem Goslingiem i Kirsten Dunst, film oparty na historii zniknięcia Kathleen McCormack. Razem z Markiem Smerlingiem (producentem i operatorem) przez siedem lat prowadził dziennikarskie śledztwo w tej sprawie. Filmowcy przeczytali tysiące stron dokumentów i akt, przejrzeli policyjne kartoteki, rozmawiali z kluczowymi świadkami, dotarli do niepublikowanych wcześniej materiałów filmowych. Przede wszystkim nawiązali współpracę z samym Robertem Durstem, który przerwał milczenie i po raz pierwszy opowiedział mediom swoją wersję wydarzeń. Efektem pracy Jareckiego i Smerlinga jest serial dokumentalny zawierający wiele przełomowych tez, przedstawiający w nowym świetle tajemnicze zbrodnie sprzed lat.

Premierowe odcinki Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta będą emitowane w HBO2 od 8 kwietnia co środę. Produkcja jest już dostępna w całości w serwisie internetowym HBO GO.

Premierowe emisje w HBO2:

08 kwietnia         odc. 1 - 22.00, odc. 2 - 22.40 15 kwietnia         odc. 3 - 22.00, odc. 4 - 22.45 22 kwietnia         odc. 5 - 22.00, odc. 6 - 22.45

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz