Przejmujący dramat Magdaleny Łazarkiewicz o wykluczeniu, samotności i środowiskowym ostracyzmie „POWRÓT” od 19 lipca na VOD

Najnowszy obraz Magdaleny Łazarkiewicz, wielokrotnie nagradzanej reżyserki m.in. „Ostatniego dzwonka” i „Białego małżeństwa”. Przejmujący dramat o samotności i wykluczeniu, o psychologicznych skutkach życia w rodzinnym i środowiskowym terrorze. Stawiający pytanie, czy dopuszczalne jest akceptowanie przemocy w społeczeństwie powszechnie deklarującym, iż w życiu codziennym kieruje się zasadami dekalogu. „Powrót” od 19 lipca w serwisach VOD.

Powrót © fot. Darosław Laprus, dystr. Kino Świat 2019
Powrót © fot. Darosław Laprus, dystr. Kino Świat 2019

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, historia 19-letniej Uli, dziewczyny z małej miejscowości, która została porwana i zmuszona do prostytucji w Niemczech. Po dwóch latach udaje jej się uciec i wrócić do rodzinnego miasteczka, gdzie spotyka się ze społecznym odrzuceniem. Nie uzyskuje wsparcia nawet wśród najbliższej rodziny. Ula, mimo iż została skrzywdzona psychicznie i seksualnie, nie zamierza odgrywać roli ofiary. Buntuje się przeciwko wszechobecnej hipokryzji społeczności. W jej otoczeniu głosi się chrześcijańskie zasady miłości bliźniego, ale w codziennym życiu nikt tych zasad nie stosuje. Co więcej, chrześcijańskie miłosierdzie rozumiane jest opacznie i fałszywie, bo pozwala pod sztandarem wiary boleśnie krzywdzić. Nawet najbliższych.

Film zdobył dwie nagrody podczas Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce w Chicago – Nagrodę Specjalną Jury oraz Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu za „mistrzowską reżyserię filmu fabularnego” dla Magdaleny Łazarkiewicz.

Premiera VOD: 19 lipca 2019

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz