Przegląd kina włoskiego oraz kolejna przedpremiera w kinie AMONDO

W ramach projektu "KINO W DOMU" warszawskie kino AMONDO przygotowało dla widzów kolejne propozycje filmowe. W długi weekend majowy AMONDO zaprasza na Przegląd kina włoskiego, a już w środę 6 maja pokazany zostanie przedpremierowo głośny chiński thriller "Jezioro Dzikich Gęsi". 

Przegląd kina włoskiego trwać będzie cztery dni, od piątku, 1 maja do poniedziałku, 4 maja. Codziennie pokazany zostanie jeden film. Jak zwykle seanse starują o godzinie 18:00. Bilet na każdy pokaz kosztuje 12,5pln. 

W piątek, 1 maja kino pokaże przebój kin z 2018 roku, wytrawną komedię kryminalną "Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto". Film jest adaptacją bestsellerowej powieści kryminalnej Fulvio Ervasa, która, choć może wydawać się to mało prawdopodobne, inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. W rolę inspektora Stucky’ego wcielił się Giuseppe Battiston, włoski gwiazdor doskonale znany polskiej publiczności z „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. 

Sobota należeć będzie do Ferzana Özpetka, mistrza włoskiego kina, znanego z takich dzieł jak „Mine vaganti. O miłości i makaronach”, „Okna”, „On, ona i on” czy „Noc w haremie”. Widzowie będą mogli zobaczyć jego przedostatni film "Neapol spowity tajemnicą", zmysłowy i niepokojący thriller o niekontrolowanym pożądaniu i brutalnej zbrodni. W rolach głównych zagrali Giovanna Mezzogiorno („Miłość w czasach zarazy”, „Okna”, „Zwycięzca”) oraz Alessandro Borghia, gwiazda głośnego serialu kryminalnego „Suburra” oraz psychologicznego dramatu „The Place”. 

3 maja odbędzie się pokaz wielokrotnie nagradzanego "Szczęśliwego Lazzara", filmu wielokrotnie nagradzanej autorki „Cudów” Alice Rohrwacher, w którym jedną z głównych ról zagrała siostra reżyserki, równie utalentowana Alba Rohrwacher. "Szczęśliwy Lazzaro" to oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego. Koncentruje się wokół spotkania Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni.

4 maja, zostanie pokazany ostatni film w ramach Przeglądu kina włoskiego. Będzie to "ASPROMONTE" z  Valerią Bruni Tedeschi („Zwariować ze szczęścia”) oraz Marcello Fonte („Dogman”) w rolach głównych. Akcja filmu, opartego na powieści Pietra Criaco, rozgrywa się w latach 50 w malowniczym kalabryjskim Aspromonte. 

W środę, 6 maja AMONDO zaprasza na pokaz przedpremierowy "Jeziora Dzikich Gęsi", nowego filmu Diao Yinana, laureata Złotego Niedźwiedzia za „Czarny węgiel, kruchy lód”. "Jezioro Dzikich Gęsi" to stylowy kryminał neo-noir, będący prawdziwą ucztą dla zmysłów. Wielopoziomowy, pełen retrospekcji film, w którym nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejętnie pogrywając z uwagą widza. 

Bilet na pokaz przedpremierowy kosztuje 15pln. 

W repertuarze kina znajdą się również "Sybilla" komediodramatyczna opowieść o tym, jak łatwo fascynacja może stać się obsesją, w której aktorski popis dają czołowe francuskie aktorki Virginie Efira i Adèle Exarchopoulos oraz "Yuli" ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty z samym tancerzem w roli głównej.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz