Przegląd Filmów Irańskich w Kinie Praha!

Kino Praha zaprasza na ?Przegląd Filmów Irańskich?. W dniach 26-28 listopada będzie można zobaczyć filmy kina irańskiego, ukazujące współczesne życie w Iranie. Bilety TYLKO 10 zł!

Kinematografia irańska należy aktualnie do jednej z najciekawszych na świecie. W ostatnich latach twórczość takich reżyserów, jak Asghar Farhadi, Abbas Kiarostami, Jafar Panahi czy Majid Majidi zawojowała laury na najważniejszych światowych festiwalach i podbiła serca widzów i krytyków nie tylko w rodzimym Iranie, ale też za granicą. Jednak kinematografia irańska to nie tylko filmy uznanych twórców. Przemysł filmowy w tym kraju prężnie się rozwija, zaś tamtejsi twórcy żywo reagują na otaczające ich wydarzenia, bacznie też przyglądają się temu, co dzieje się w światowym kinie. Dlatego właśnie w ramach ?Przeglądu Filmów Irańskich? pokażemy głównie obrazy, które nie znalazły się w regularnej dystrybucji kinowej w Polsce, ale ze względu na poruszoną problematykę i wyszukane środki wyrazu warte są zaprezentowania szerszej publiczności. Filmy, które znalazły się w programie przeglądu, odzwierciedlają współczesne życie w Iranie, ukazują kontekst społeczno-kulturowy oraz problemy, z jakimi spotykają się mieszkańcy tego kraju na co dzień. Tematyka filmów jest zróżnicowana podobnie jak gatunki filmowe ? wśród prezentowanych filmów znalazły się wzruszający film obyczajowy, dramat czy mroczny film noir. Dzięki temu widzowie będą mogli odkryć bogactwo tej kinematografii i zapoznać się z panującymi w niej trendami. Przegląd pozwoli też odkryć widzom prawdziwe oblicze Iranu, dalekie od tego, jakie znamy z doniesień medialnych.

W ramach ?Przeglądu Filmów Irańskich? pokażemy:

  • ?Grzesznicy?, reż. Faramarz Gharibian
  • ?Jestem jego żoną?, reż. Mostafa Shayesteh
  • ?Beze mnie?, reż. Bahram Tavakoli
  • ?Tak daleko, tak blisko?, reż. Reza Mir-Karimi
  • ?Pan Yousef?, reż. Ali Rafie
  • ?Rozstanie?, reż. Asghar Farhadi,

Przegląd organizowany jest przez Ambasadę Islamskiej Republiki Iranu oraz Kino Praha. Zapraszamy na ?Przegląd Filmów Irańskich? w Kinie Praha 26 -28 listopada 2014!

PROGRAM ? ?Przegląd Filmów Irańskich? 26 - 28 listopada 2014 Cena biletu ? 10 zł

26 listopada, środa godz. 19.00 - uroczyste otwarcie przeglądu + pokaz filmu ?Beze mnie? godz.20.30 - ?Tak daleko, tak blisko? 27 listopada, czwartek godz.19:00 ? ?Jestem jego żoną? godz.20:30 ? ?Rozstanie? 28 listopada, piątek godz. 19:00 ? ?Grzesznicy? godz. 20:45 ? ?Pan Yousef?

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz