Przedpremiery dystrybutora Spectatora na Nowych Horyzontach

Podczas 14. MFF T-mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu będzie można zobaczyć aż 5 filmów, których dystrybutorem jest Spectator, w tym 3 przedpremierowo. Szczególnie zachęcamy do oglądania ?Dziewczynki z kotem? (org. ?Incompresa?) reż. Asia Argento, ?Szalonej miłości? (oryg. ?Amour Fou?) reż. Jessica Hausner oraz ?We are the best!? reż. Lukas Moodysson. Filmy wejdą do kin w 2014 roku. Ponadto zapraszamy na pokazy filmów:  ?Tom? Xaviera Dolana i kultowego już filmu Davide Manuli ?Legenda Kaspara Hausera?.

?Dziewczynka z kotem? ( org. ?Incompresa?) reż. Asia Argento, Włochy, Francja 2014, 110 min. PREMIERA: GRUDZIEŃ 2014.

??Dziewczynka z kotem? pokazuje smutny los odtrąconego, niekochanego dziecka i okrutny egoizm bezmyślnych rodziców. Ale to też film przesiąknięty absurdalnym, ostrym humorem i kiczem, który może przypaść do gustu sympatykom twórczości Wesa Andersona czy Todda Solondza.? Katarzyna Wolanin (MFF T-mobile Nowe Horyzonty)

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=9UpigLuneJw[/youtube]

Aria jest dziewięcioletnią dziewczynką, która wbrew swojej woli znajduje się w trudnej sytuacji brutalnego rozwodu rodziców, oddzielana od swoich sióstr przyrodnich w rodzinie wielopokoleniowej. Rodzice nie kochają jej tak, jakby chciała. Aria jest przerzucana przez strony konfliktu rodziców, odrzucona i odepchnięta, przemierza miasto wyposażona w pasiastą torbę i w towarzystwie czarnego kota dotykając otchłani i tragedii, zwyczajnie próbując ocalić swoją niewinność

?Szalona miłość? ( oryg. Amour Fou) reż. Jessica Hausner, Austria, Luksemburg, Niemcy 2014, 96 min. PREMIERA: LISTOPAD 2014.

??Szalona miłość? to film bardzo teatralny, zamknięty w starannych, statycznych kadrach, ale dzięki tej manierze osobliwa komedia romantyczna (jak nazywa ją sama reżyserka) staje się absurdalnie zabawna?. Katarzyna Wolanin (MFF T-mobile Nowe Horyzonty)

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=dPmdb1MuS2Q[/youtube]

Berlin, epoka romantyzmu. Młody poeta imieniem Heinrich marzy o pokonaniu nieuchronności śmierci poprzez miłość. Znudzony przyziemnością życia poszukuje towarzyszki, która popełniłaby z nim samobójstwo. Kiedy nie udaje mu się namówić kuzynki Marie ? sceptycznie nastawionej wobec oryginalnej propozycji poety, Heinrich poznaje Henriettę, żonę znajomego przedsiębiorcy. Heinrich proponuje jej zawarcie paktu. Urzekająca, młoda kobieta początkowo odmawia, lecz zmienia zdanie kiedy odkrywa, że cierpi na nieuleczalną śmiertelną chorobę. ?Szalona miłość? to "komedia romantyczna" swobodnie inspirowana samobójstwem poety Heinricha von Kleista w 1811 roku.

?We are the best!? ( oryg. Vi ar bast!) reż. Lukas Moodsson, Szwecja, Dania 2013, 102 min. PREMIERA: PAŹDZIERNIK 2014.

?Choć mniej bezkompromisowy niż jego pierwsze filmy, We Are the Best!okazuje się wnikliwym portretem trudów dorastania i manifestem młodocianej girl power.?

Mariusz Mikliński (MFF T-mobile Nowe Horyzonty)

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=TfPytPjV1xc[/youtube]

Sztokholm, 1982 rok. Bobo, Klara i Hedvig to zbuntowane 13-latki, które włóczą się po mieście i uważają, że ćwiczenia na w-fie to nuda. Są jednocześnie odważne, silne i bezkompromisowe, ale też niepewne siebie, dziwne i delikatne. Kiedy mama wychodzi do pubu, odgrzewają sobie paluszki rybne w tosterze, stawiają irokezy i piszą piosenki. Zakładają zespół punkowy, mimo że nie potrafią grać na żadnym instrumencie, a wszyscy twierdzą, że punk is dead.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz