Przedpremierowy pokaz „Magical Girl” w Kinie Muranów.

27 maja (środa) o godz. 20:30 odbędzie się w kinie Muranów przedpremierowy pokaz "Magical Girl" ? filmu, który zachwycił Pedro Almodovara i zdecydowanie zwyciężył w rankingu widzów ? uczestników projektu Scope50.

Scope50 to nowatorski projekt, w ramach którego Gutek Film zaprosił 50 widzów z całej Polski do obejrzenia 10 najnowszych europejskich produkcji, które nie trafiły jeszcze do polskich kin. Były wśród nich filmy pokazane na najważniejszych festiwalach filmowych, nagrodzone w Cannes i San Sebastian, wyreżyserowane przez najciekawszych twórców młodego pokolenia. Zazwyczaj to dystrybutor decyduje o tym, która produkcja trafi do kin. Tym razem decyzja należała do widzów, którzy ocenili wszystkie filmy i wybrali najlepszy ? ?Magical Girl?.

Głosy widzów, uczestników projektu Scope50:

Wciągająca wielopłaszczyznowość plus masa niedopowiedzeń i tajemnic sprawiają, że ?Magical Girl? ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Nie spodziewałem się tak wykręconej historii podanej w słodko-ostrym sosie. Każdy kolejny element intryguje, szkoda zapauzować i wyjść zrobić herbatę, a taki magnes na widza zawsze ma u mnie plusa. (Kamil Klamut)

Oglądanie ?Magical Girl? można porównać do gry w szachy. Nigdy nie wiadomo, czym zaskoczy nas przeciwnik. Tutaj, ewidentnie (i zachwycająco dobrze) gra z nami reżyser, co i rusz wyciągając smaczki, puszczając oko do widza, pozostawiając w osłupieniu. (Daria Głowacka)

Od początku do samego końca ? świetne kino. Za takie filmy kocham ten gatunek sztuki. Wspaniale poprowadzona przez reżysera, niebanalna opowieść. (Kajetan Obarski)

Bardzo cieszy mnie zwycięstwo tego filmu, bo uważam, że to właśnie takie kino powinno wygrać: oryginalne, znakomicie wyreżyserowane, z autorskim zacięciem i bezkompromisowe. (Karol Baluta)

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=Fyny2pwcepM[/youtube]

"Magical Girl" Carlosa Vermuta to dzieło, które Pedro Almodóvar uznał nie tylko za najlepszy hiszpański film roku, ale także za jeden z najlepszych hiszpańskich obrazów początku XXI wieku: Ten film z każdą godziną i dniem staje się coraz lepszy. Vermut wspaniale prowadzi aktorów, którzy zresztą są znakomici, szczególnie B?rbara Lennie. Jako scenarzysta zaskakuje każdą sekwencją, wprowadzając niespodziewane zwroty akcji. W ostatniej części filmu wydaje się, że nic już nie może nas zaskoczyć. Na 20 minut przed końcem byłem przekonany, że film zabrnie w ślepą uliczkę, bo nic nie będzie w stanie dorównać pierwszej połowie opowieści. A jednak ? zakończenie jest fantastyczne! Vermutowi udaje się ponownie nas zaskoczyć, doskonale pointując całą opowieść, co zawsze jest najtrudniejsze. Dla mnie ?Magical Girl? to objawienie hiszpańskiego kina początku XXI wieku. Gorąco polecam ten film!

?Magical Girl? otrzymał także nagrodę za najlepszy film i za najlepszą reżyserię na festiwalu filmowym w San Sebastian, a odtwórczyni głównej roli B?rbara Lennie została uhonorowana Nagrodą Goya 2014 dla Najlepszej Aktorki.

Reżyser o filmie: W ?Magical Girl? wykorzystałem znany z kina noir klasyczny motyw szantażu, aby opowiedzieć o miłości, pożądaniu i ciemnej stronie każdego człowieka. O odwiecznym konflikcie emocji i rozumu.

W filmie znalazła się scena, w której jeden z bohaterów wyjaśnia, dlaczego w Hiszpanii walki byków są wciąż powszechnie akceptowane. Hiszpania jest rozdarta między emocjami a racjonalnością, i z tego konfliktu rodzi się fascynacja pojedynkiem instynktów z rozumem, który można oglądać na arenach. ?Magical Girl? wyrosła z obsesji na punkcie tej walki ? odwiecznej walki, która ma miejsce w każdym człowieku.

"Magical Girl" w kinach od 12 czerwca 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz