Przebudzenie rzeszy i gwiezdne starcie tytanów

Historia powstania filmu „Iron Sky” jest tak samo fascynująca jak sama produkcja. Pomysł na scenariusz przyśnił się autorowi pierwszego konceptu, a wstępne ustalenia co do wymarzonych aktorów i ścieżki dźwiękowej odbywały się… w fińskiej saunie.

Z szalonego snu zrodził się pomysł, który twórcy dopracowywali przez lata, a internauci hojnie wsparli w jednej z największych kampanii crowdfundingowych w historii kinematografii. Organizatorzy przedsięwzięcia zebrali w Internecie ponad dwa miliony euro i bez wsparcia Hollywood wykreowali kultowy już film science-fiction, który niczym w nie ustępuje współczesnym produkcjom z tego gatunku.

Opowieść o nazistach, którzy po przegranej wojnie ukryli się po ciemnej stronie księżyca, podbiła serca fantów fantasy na całym świecie. Twórcy udowodnili, że w Internecie jest ogromna siła i na tyle potężna moc sprawcza, że film doczekał się kontynuacji, która również została wsparta finansowo przez fanów na całym świecie, aby już w maju zagościć na ekranach polskich kin. Prezentujemy plakat długo wyczekiwanej produkcji „Iron Sky. Inwazja”.

IRON SKY. INWAZJA – oficjalny polski zwiastun:

„Iron Sky. Inwazja” to wyczekiwana kontynuacja kultowego hitu z 2012 roku. Epicka, wypełniona akcją i humorem produkcja science-fiction, inspirowana wojenną historią, okultyzmem i popularnymi teoriami konspiracyjnymi. W obsadzie filmu zastrzyk świeżej krwi oraz powrót dobrze znanych twarzy z „jedynki”, na czele z charyzmatyczną Stephanie Paul, Julią Dietze i słynnym niemieckim aktorem, ulubieńcem Larsa von Triera – Udo Kierem. Budżet „Iron Sky. Inwazja”, podobnie jak przypadku części pierwszej, został w całości sfinansowany przez fanów filmu z całego świata. Muzykę, po raz drugi w historii serii, skomponował zespół Leibach – żywa legenda awangardowych brzmień.

Mija 20 lat od chwili, gdy inwazja kosmicznych nazistów doszczętnie zrujnowała Ziemię. Niedobitki ludzkości, które przetrwały nuklearną zagładę, opuściły planetę i znalazły schronienie w byłej bazie wroga na Księżycu. Wciąż jednak jest dla nich nadzieja. Okazuje się, że głęboko pod powierzchnią zniszczonej Ziemi znajduje się coś, co może uratować świat. Sprawę postanawia zbadać grupa śmiałków. Podczas wyprawy do wnętrza planety bohaterowie odkryją zdumiewającą prawdę, stojącą za powstaniem gatunku ludzkiego. Przyjdzie im też walczyć z sekretnym Towarzystwem Vril, pradawną rasą Reptilian i kontrolowaną przez nich armią dinozaurów.

Kosmiczna zawierucha w kinach od 3 maja

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz