Przeboje MFF T-Mobile Nowe Horyzonty na Cineman VOD 2

Cineman VOD udostępnił kolejną partię filmów, które znalazły się w programie ostatnich edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Kolekcję można obejrzeć w ramach projektu CinemArt od 20 września.

Wśród propozycji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty znalazło się 7 głośnych filmów prosto z festiwalu. Pierwszym z nich jest pokazywany na festiwalu w Wenecji dramat biograficzny "Pasolini" przedstawiający ostatnie godziny życia jednego z największych mistrzów włoskiego kina. Reżyser filmu Abel Ferrara rolę Piera Paolo Pasoliniego powierzył Willemowi Dafoe. Obok niego w filmie pojawia się grający w największych filmach Pasoliniego Ninetto Davoli ("Dekameron", "Ewangelia według Świętego Marka", "Ptaki i ptaszyska").

Kolejnym filmem jest dramat "Zjazd absolwentów" - mocny, poruszający i wielokrotnie nagradzany projekt kontrowersyjnej artystki Anny Odell. Filmowy debiut Szwedki jest odważną rekonstrukcją zjazdu absolwentów z jej udziałem a jednocześnie konfrontacją z kolegami, którzy prześladowali ją w latach szkolnych.

Zjazd Absolwentów

W kolekcji znalazły się także wszystkie części gorąco przyjętego przez publiczność festiwalu Nowe Horyzonty tryptyku w reżyserii Miguela Gomesa "Tysiąc i jedna noc" przedstawiającego targaną kryzysem współczesną Portugalię, po której podróżuje tajemnicza Szeherezada, snująca swoje oniryczne opowieści.

Kolekcję dopełniają filmy "Epokowy projekt" - niezwykły portret kubańskiej prowincji po upadku ZSRR autorstwa Carlos Quintela, znanego z prezentowanego na wielu festiwalach debiutanckiego "Swimming Pool", oraz uhonorowany Grand Prix na festiwalu Nowe Horyzonty "Lucyfer" w reżyserii Gusta Van den Berghe. Utrzymany w stylistyce wzorowanej na malarstwie Bocha film opowiada historię upadłego anioła, który trafia do maleńkiej meksykańskiej wioski.

Projekt CinemArt to bogaty katalog arthousowych tytułów, w którym znajdują się filmy nagradzane na najważniejszych festiwalach na świecie. CinemArt udostępnia między innymi: poruszający "Pokój" z genialną rolą Brie Larson (tegoroczny Oscar, BAFTA i Złoty Glob), wyróżniony w Cannes "Mustang", a także nagrodzony Oscarem i Złotym Globem oraz Grand Prix na MFF w Cannes głośny film Laszlo Nemesa "Syn Szawła". Wśród tytułów CinemArt znajdują się również: najnowszy film Terrence'a Malicka "Rycerz pucharów", ekranizacja sztuki Lettsa "Sierpień w hrabstwie Osage", niezwykły dokument o Amy Winehouse oraz zdobywca Złotej Palmy za scenariusz "Opiekun" z Timem Rothem.

Źródło: materiały prasowe
9.0/10 Od 1 oceniającego.
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz