Promocja książki Ryszarda Wolańskiego

15 kwietnia (środa) o godzinie 19.00 Dom Wydawniczy REBIS oraz Kino Atlantic zapraszają na promocję książki Ryszarda Wolańskiego: ALEKSANDER ŻABCZYŃSKI. ?JAK DROGIE SĄ WSPOMNIENIA? oraz emisję filmu "Pani minister tańczy". 

Spotkanie poprowadzi Tomasz Zapert.

* Aby wziąć udział w spotkaniu 15 kwietnia, należy do poniedziałku 13 kwietnia, wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w tym miejscu (proszę kliknąć na link)

Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki w promocyjnej cenie.

Korzystając z niepublikowanych dotąd dokumentów, Ryszard Wolański szczegółowo opisuje całe jego życie.

Wieść, że wrócił do Warszawy, rozeszła się błyskawicznie. 11 grudnia, już trzeciego dnia pobytu w stolicy, zaproszono go do redakcji ?Życia Warszawy?. W artykule Panie majorze, melduję wyjazd do kraju opowiedział o swoich wojennych losach. O obronie Warszawy, pobycie w obozie internowania na Węgrzech, o tworzeniu polskiej armii we Francji, w Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie. Dzień później zapytany przez ?Express Wieczorny? o najbliższe plany, odpowiedział: ?Mam kilka propozycji, ale najpierw muszę przywitać się z Polską i polską publicznością. Muszę znów wszystko zobaczyć od Wybrzeża po Tatry. Wyruszam więc z najbliższymi przyjaciółmi i kolegami w tournée, a potem? zobaczymy?.

Ryszard Wolański ? dziennikarz muzyczny, absolwent warszawskiej PWSM, przez wiele lat związany z polskim radiem i telewizją. Autor licznych reportaży i relacji z najważniejszych imprez i festiwali muzycznych. Pomysłodawca i autor edycji radiowej, cyklu telewizyjnego, pierwszego w kraju wydawnictwa multimedialnego oraz książki pod wspólnym tytułem Leksykon Polskiej Muzyki Rozrywkowej. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, STOART-u i ZAiKS-u, laureat licznych nagród za całokształt działań na rzecz popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej, m.in. nagrody TVP, ZAiKS-u, PSJ, Gloria Artis. Autor książek o tematyce muzycznej i biografii gwiazd międzywojennego dwudziestolecia: Już nie zapomnisz mnie. Opowieść o Henryku Warsie (nagroda Klio 2010) oraz opublikowanych przez REBIS Eugeniusz Bodo. ?Już taki jestem zimny drań? (nagroda TVP, Polskiego Radia i Instytutu Pamięci Narodowej w postaci tytułu ?historycznej książki roku 2012?) i Tola Mankiewiczówna. ?Jak za dawnych lat?.

Źródło: materiały prasowe

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz