Program Cinema Drive już w kinach!

Kino rozwija wyobraźnię? także na drodze! Cinema Park w kwietniu br. uruchomiło rewolucyjny projekt kinowy ? Cinema Drive. Cztery materiały audiowizualne, w tym obraz 3D i unikatowe słuchowisko, pozwalają w realny sposób wpłynąć na młodych ludzi i ich podejście do jazdy samochodem.

Zanim dziecko otrzyma kluczyki do auta?

Wchodząc w dorosłość młodzi ludzie zdobywają nowe umiejętności, także w zakresie prowadzenia samochodu. Okazuje się jednak, że osoby w wieku 18-24 lata uczestniczą w niemal co trzecim wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym spowodowany przez kierującego. Temat ten porusza nowoczesny program kinowy Cinema Drive, który w kwietniu wprowadzony został do kin Cinema Park w Polsce. Projekt skierowany jest bezpośrednio do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy podczas 2-godzinnego seansu dowiadują się, jakie konsekwencje niosą ze sobą ryzykowne zachowania na drodze. Wykorzystanie innowacyjnej technologii kinowej, niestandardowa forma przekazu oraz interesujące historie prosto z życia, pozwalają wpłynąć na zmianę w świadomości młodych ludzi.

Realizacja jak w ?blockbusterze?

Program Cinema Drive składa się z 4 materiałów audiowizualnych, których bohaterami są młodzi kierowcy. Dzięki najwyższej klasie realizacji, filmy oraz słuchowisko wciągają w niesamowite historie i zmuszają młodzież do refleksji. Część Nieodebrana wiadomość, poruszająca temat korzystania z telefonu komórkowego w czasie jazdy, nawiązuje swym scenariuszem do najlepszych seriali kryminalnych, zaś Gorzki smak alkoholu to ciekawy teenage movie w najlepszym wydaniu. Dzięki wykorzystaniu technologii 3D w niezwykle realistyczny sposób pokazuje dramatyczne konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy po ?zakrapianej imprezie?. W programie Cinema Drive nie mogło zabraknąć również poruszającego wyobraźnię słuchowiska z dźwiękiem przestrzennym oraz wideo-poradnika zrealizowanego na podobieństwo najlepszych amerykańskich programów popularno-naukowych.

Program edukacyjny Cinema Drive dedykowany jest zorganizowanym grupom ze szkół ponadgimnazjalnych. Seanse można zobaczyć w Cinema Park w Warszawie (Cinema City Bemowo) oraz Cinema Park w Krakowie (Cinema City Bonarka). Koszt biletu to 22 zł (plus opłata za okulary 3D w wysokości 3 zł).

Źródło: materiały prasowe

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz