Produkcje Studia Munka nagrodzone w Stanach Zjednoczonych

? Mazurek? Julii Kolberger uznano najlepszym filmem krótkometrażowym na 14. Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles. Reżyserka otrzymała także nagrodę im. Piotra Łazarkiewicza dla młodych talentów. To pierwsza zagraniczna nagroda dla ?Mazurka? wyprodukowanego w ramach programu ?30 Minut? przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Mazurek, reż. Julia Kolberger/fot. Studio Munka - SFP

Jury w składzie Rachel O`Meara, Gabriel Ryder, James Ulmer i Bijan Tehrani wyróżniło także ?128. szczura? Jakuba Pączka. Pokaz dwóch trzydziestek ze Studia Munka ? SFP w Los Angeles to także premiera obu filmów za oceanem. ?Mazurek? będzie podróżował po Ameryce Północnej do końca listopada, zostanie pokazany na festiwalach filmów polskich w Seattle, Austin, Chicago. Z kolei w programie festiwalu w Toronto znalazło się aż dwanaście produkcji Studia Munka ? SFP.

Mazurek, reż. Julia Kolberger/ fot. Studio Munka - SFP

?Mazurek? to opowieść o Urszuli (Kinga Preis), która przygotowuje wielkanocne śniadanie na cześć córki i jej nowego narzeczonego. Kiedy córka przyjeżdża, okazuje się, że narzeczony jest od niej trzydzieści lat starszy. Śniadanie zamienia się w kolację, a Urszula przeżywa najgorszy dzień w swoim życiu. W filmie zagrali także Paweł Królikowski, Roman Gancarczyk, Marta Juras i Richard Berkeley. ?Mazurek? swoją podróż po festiwalach rozpoczął w maju tego roku i zdobył już kilka nagród: ostatnio podczas 38. edycji Gdynia ? Festiwalu Filmowego, wcześniej podczas ?Młodzi i Film? w Koszalinie, na Kameralnym Lecie w Radomiu i Dwóch Brzegach w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Nagrodzone w Los Angeles filmy znalazły się na DVD wydanym przez Studio Munka ? SFP ?Polskie Debiuty 2013?.   Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz