Produkcje HBO na 6. American Film Festival we Wrocławiu! PRODUKCJE HBO NA 6. AMERICAN FILM FESTIVAL WE WROCŁAWIU

W czasie 6. American Film Festival we Wrocławiu w różnych sekcjach festiwalowych pokazane zostaną cztery produkcje HBO. Wszystkie prezentowane podczas festiwalu produkcje dostępne są w serwisie internetowym HBO GO.

W ramach HBO Specials zaprezentowane zostaną dwa tytuły. Pierwszym z nich jest głośny sześcioodcinkowy miniserial Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta (The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst) w reżyserii Andrew Jareckiego. Bohaterem tego dokumentu jest spadkobierca rodziny milionerów z Nowego Jorku, który na przestrzeni lat podejrzany był w trzech sprawach o morderstwo, jednak nigdy nie został skazany. Pokazy kolejnych odcinków odbędą się 24 października o godz. 20.45 oraz 25 października o godz. 10.00.

Drugim obrazem jest Siedem dni w piekle (7 Days in Hell) w reżyserii Jake?a Szymanskiego. Jest to mockument parodiujący pojedynek dwóch pretendentów do tenisowego tytułu mistrzowskiego. Główne role stworzyli Andy Samberg i Kit Harington, znany z kultowego serialu HBO Gra o tron, a w rolach komentatorów wystąpili John McEnroe, Serena Williams, Chris Evert oraz Lena Dunham (serial HBO Dziewczyny). Projekcja filmu odbędzie się 24 października o godz. 16.30.

W sekcji Special Docs pokazany zostanie dokument Larry Kramer kocha i nienawidzi w reżyserii Jean Carlomusto o amerykańskim działaczu środowisk LGBT i autorze filmu produkcji HBO ? Odruch serca ? Larrym Kramerze. Projekcja odbędzie się 25 października o godz. 18.15.

W kategorii Czarnoskóre reżyserki można obejrzeć film biograficzny Bessie w reżyserii Dee Rees o Bessie Smith nazwanej ?cesarzową bluesa?. Akcja rozgrywa się w latach dwudziestych XX wieku i pokazuje historię piosenkarki, której talent, głos i wrażliwość stały się inspiracją dla Billie Holiday, Arethy Franklin czy Niny Simone. W roli tytułowej wystąpiła Queen Latifah, a partnerują jej m.in. Michael Kenneth Williams (serial HBO Zakazane imperium) i Khandi Alexander (serial HBO Treme). Pokaz odbędzie się 24 października o godz. 15.15.

Wszystkie filmy pokazywane w ramach festiwalu są dostępne w serwisie internetowym HBO GO (www.hbogo.pl).

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz