Proboszcz z „Rancza” zupełnie osowiał! Cezary Żak ujawnia polską obsadę animacji ?Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki?

 

Hu-hu, ale się porobiło! Proboszcz z ?Rancza? do reszty? osowiał. Wszystkiemu winien polski dubbing animacji ?Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki?, w której Cezary Żak użyczył głosu sowie Mędrkowi. Puszyste (w podwójnym słowa znaczeniu) ptaszysko słynie z tuszy, wielkiej miłości do słodyczy i dzioba, który nawet na chwilę się nie zamyka. A skoro tak jest, nie powinno dziwić, że wideo-wywiad z aktorem zdradza widzom tożsamość pozostałych gwiazd polskiej wersji ?Powrotu Dorotki?. Zapraszamy do obejrzenia promującego film klipu i odkrywania, kogo jeszcze usłyszymy w dubbingu nowej animacji twórców ?Króla Lwa?, ?Pięknej i Bestii? i ?Pocahontas?. Stworzona za 70 milionów dolarów produkcja trafi na nasze ekrany 23 maja.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=PndSf3bCnac[/youtube]

Chociaż od powrotu Dorotki z Oz minęła zaledwie chwila, na dziewczynkę czeka już kolejna przygoda. Wezwana przez przyjaciół ? Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Blaszanego Drwala, ponownie przenosi się do zaczarowanej krainy. Na miejscu odkrywa, że pod jej nieobecność władzę nad Oz przejął brat Złej Czarownicy z Zachodu ? złośliwy i przebiegły Błazen. Jedyną osobą zdolną powstrzymać złoczyńcę jest Dorotka. Aby tego dokonać, dzielna dziewczyna będzie musiała udać się w daleką podróż do Szmaragdowego Grodu. Zanim tam dotrze i zmierzy się z Błaznem, przeżyje mnóstwo przygód, spotka starych znajomych oraz zupełnie nowych, zaskakujących sojuszników.

W oryginalnej wersji filmu bohaterom głosów użyczyła plejada hollywoodzkich sław, wśród których znaleźli się m.in. nominowany do Oscara Dan Aykroyd, zdobywca trzech Złotych Globów ? Kelsey Grammer, dwukrotnie nominowani do tej nagrody: Patrick Stewart i gwiazda ?Glee? Lea Michele oraz laureaci Emmy ? Martin Short i James Belushi. Muzykę do ?Czarnoksiężnika? skomponował zaś sam Bryan Adams, trzykrotnie nominowany do Oscara!

W polskiej wersji filmu Dorotka przemówi głosem Anny Cieślak, która niedawno popisowo zagrała swoją imienniczkę ? księżniczkę Annę w najbardziej kasowej animacji wszech czasów ? disnejowskiej ?Krainie lodu?. Partnerują jej: wesoła ekipa z Kabaretu Ani Mru-Mru ? jako trio Tchórzliwy Lew, Blaszany Drwal i Strach na wróble, niezawodnie zabawny Cezary Żak, użyczający głosu sowie o wielkim sercu i jeszcze większych gabarytach oraz niekwestionowany król Julian polskiego dubbingu, czyli Jarosław Boberek w roli filmowego czarnego charakteru ? podstępnego Błazna, brata Złej Czarownicy z Zachodu.

CZARNOKSIĘŻNIK Z OZ: POWRÓT DOROTKI w kinach od 23 maja 2014

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz