Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i prezes Jarosław Kaczyński na uroczystej premierze filmu „Smoleńsk”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński o wrażeniach po projekcji ?Smoleńska?. Galeria zdjęć z uroczystej premiery filmu w reżyserii Antoniego Krauze.

Smolensk uroczysta premiera (7)

Prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło wzięli udział w uroczystej premierze filmu ?Smoleńsk?, która odbyła się 5 września w Teatrze Wielkim w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyli twórcy obrazu ? w tym reżyser Antoni Krauze, operator Michał Pakulski, autor muzyki Michał Lorenc oraz aktorzy: Beata Fido, Maciej Półtorak, Halina Łabonarska, Dominika Figurska, Aldona Struzik oraz Ewa Dałkowska i Lech Łotocki ? odtwórcy ról pary prezydenckiej. Wśród ponad 1500 gości specjalnych, którzy zasiedli na widowni teatru, znaleźli się m.in.: prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister kultury Piotr Gliński, wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, szef MON Antoni Macierewicz, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki oraz członkowie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Po zakończonym pokazie publiczność nagrodziła film kilkuminutowymi brawami. Film ?Smoleńsk?, odsłaniający kulisy tragedii, która wstrząsnęła całą Polską, trafi do regularnej dystrybucji kinowej w najbliższy piątek ? 9 września.

Na wczorajszej premierze prezes PiS Jarosław Kaczyński po raz pierwszy miał okazję zobaczyć film. Po projekcji podzielił się swoimi wrażeniami:

To jest film, który po prostu mówi prawdę. Mówi prawdę poprzez zręczną intrygę fabularną, ale przede wszystkim mówi prawdę o Smoleńsku. I to jest coś niesłychanie ważnego. Jestem człowiekiem, który taki film mógł odebrać tylko w sposób bardzo szczególny. Ta tragedia dotyczyła mnie w sposób najbardziej bezpośredni i osobisty.

Chociaż to tragedia, to mogę powiedzieć, że reakcja na film to po prostu radość, że ten film jest. Być może bardzo wielu Polaków ? i nie tylko, bo wiem, że film będzie prezentowany w różnych krajach ? to zobaczy. Zapraszam każdego Polaka, który chce znać prawdę, aby ten film zobaczył ? Jarosław Kaczyński.

Sponsorami premiery byli: Poczta Polska, Bank Pocztowy i Envelo. Honorowy patronat nad premierą i filmem ?Smoleńsk? objął prezydent Andrzej Duda.

Film odsłaniający kulisy tragedii, która wstrząsnęła całą Polską, w kinach od 9 września 2016 roku.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz