Premiery VOD na Cineman – „Taniec pustyni” z Freidą Pinto oraz Reecem Ritchiem

15 grudnia serwis Cineman VOD udostępni premierowo "Taniec pustyni" w reżyserii Richarda Raymonda z Freidą Pinto oraz Reecem Ritchiem w rolach głównych. Film zdobył Nagrodę Publiczności (drugie miejsce) na festiwalu w Edynburgu. Film udostępniany jest po raz pierwszy w Polsce wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

"Taniec pustyni" to oparta na faktach historia o tym, jak w zniewolonym świecie można walczyć o swoje marzenia. Afshin Ghaffarian urodził się w Iranie. Od najmłodszych lat kochał taniec, ale w rodzinnym kraju rządzonym przez duchownych muzułmańskich taniec jest surowo zakazany jako sprzeczny z regułami islamu. Afshin bardzo wcześnie zrozumiał, że aby tańczyć musi zachować swoją pasję w tajemnicy. W sekrecie włamywał się na zakazany YouTube i naśladował kroki Michaela Jacksona, choreografię Piny Bausch, czy taniec Rudolfa Nureyeva. Wkrótce przyłączyli się do niego inni młodzi ludzie. Trupa tancerzy mogła spotykać się tylko w miejscach najbardziej odludnych. Takim miejscem była pustynia, jednak nawet ona okazała się nie być całkowicie bezpieczna.

"Taniec pustyni" to debiut pełnometrażowy wyreżyserowany przez Richarda Raymonda. Film był pokazywany na festiwalu w Edynburgu, gdzie spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności. Film opowiada historię irańskiego tancerza, reżysera i choreografa Afshina Ghaffariana, który zdobył popularność po emigracji do Francji, gdzie do dziś prowadzi grupę Reformances.

Główna rola w filmie przypadła Reece'owi Ritchiemu znanemu z filmów "Hercules" czy "Książę Persji: Piaski czasu". Partnerują mu Freida Pinto znana z Oscarowego "Slumdog. Milioner z ulicy" oraz Nazanin Boniadi, która zyskała popularność dzięki roli Fary Sharazi w serialu "Homeland".

Ciekawostką jest, że wśród producentów filmu znalazła się Polka, robiąca karierę w Hollywood, aktorka i tancerka Izabella Miko.

22 grudnia, także w ramach oferty Super Premium VOD, Cineman udostępni kolejną polską premierę - tym razem będzie to "Brygada ponad prawem", czyli historia niepokornego oddziału paryskiej policji z Jeanem Reno w roli głównej.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz