Premiery na YouTube Kino Świat VOD

Bezkompromisowa fińska parodia s-f o nazistach z Księżyca "Iron Sky", nowa odsłona przygód legendarnego agenta J-23 "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" z Tomaszem Kotem i artystyczna apokalipsa w "4:44 Ostatni dzień na ziemi" Abla Ferrary do obejrzenia za darmo na kanale YouTube Kino Świat VOD.

Iron Sky (2012) reż. Timo Vuorensola [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=QUzzgXjAGrE[/youtube]

Jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji europejskich 2012 roku, niepoprawna politycznie i historycznie komedia SF ze spektakularnymi efektami specjalnymi.

Gdy w 1945 roku III Rzesza chyli się ku upadkowi, z tajnej bazy na Antarktydzie naziści wysyłają na Księżyc misję ostatniej szansy. Wkrótce po ciemnej stronie srebrnego globu powstanie tajna baza, w której hitlerowcy rozpoczną realizację diabelskiego planu zemsty. W 2018 roku Ziemia stanie się celem kontrataku imperium fuhrera, zapoczątkowanego przez ?meteorblitzkrieg?, który skalą zniszczeń przyćmi nawet kosmiczną zagładę z ?Dnia Niepodległości?. W mrożącej krew w żyłach i śmiech na twarzach widzów roli charyzmatycznego wodza nazistów wystąpił demoniczny Udo Kier ? ulubiony aktor Larsa Von Triera i Wima Wendersa.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć (2012) reż. Patryk Vega [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=qo58WD6J4_0[/youtube]

Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss (Tomasz Kot) ? agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 ? wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest stary znajomy Klossa ? Hermann Brunner (Piotr Adamczyk). Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę (Marta Żmuda Trzebiatowska), dla której gotów będzie zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji.

Twórcy ?Klossa? nie ukrywają inspiracji klasyką gatunku ? filmami ?Tylko dla orłów? i ?Komandosi z Nawarony?. ?Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć? to trzymający w napięciu, szpiegowski film wojenny utrzymany w klimacie legendarnego serialu, ale opowiedziany językiem współczesnego kina ? ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną, pełną suspensu akcją. W obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy w nowych, zaskakujących wcieleniach, a także niezapomniani serialowi antagoniści Brunner i Kloss ? Emil Karewicz oraz Stanisław Mikulski, których spotkanie po latach będzie wstępem do pasjonującej podróży w przeszłość i odkrycia jednej z największych tajemnic III Rzeszy.

4:44 Ostatni dzień na ziemi (2011) reż. Abel Ferrara [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=gQi5Gnxz0n4[/youtube]

W dużym apartamencie ponad ulicami miasta mieszkają Cisco i Skye. Ona jest malarką, on uznanym aktorem. Są w sobie zakochani. Jest zwykłe popołudnie, choć nie do końca, zarówno dla nich jak i wielu innych. Jutro, o godzinie 4:44, świat przestanie istnieć. Ostateczny koniec nie przychodzi bez ostrzeżenia, ale jest sytuacją bez wyjścia. Nie ocaleje nikt. Jak zawsze, są tacy którzy wierzą w cud, ale nie ci dwoje. Oni, jak i większość populacji na Ziemi, zaakceptowali swój los: świat się skończy.

Niezwykły film niezwykłego reżysera. Abel Ferarra twórca m.in. "Złego porucznika", "Króla Nowego Jorku", "Pogrzebu" stworzył obraz, który wymyka się z ram jego wcześniejszej twórczości, ale podkreśla kunszt i oryginalność twórcy.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz