Premiera serialu AXN, Ultraviolet 2.0 + zdjęcia z planu

Ultraviolet to serial kryminalny, w którym tajemnice i niewyjaśnione przez policję sprawy rozwiązuje tytułowa grupa Ultraviolet, działająca w sieci i wykorzystująca do tego siłę nowych technologii. Do grupy dołącza trzydziestoletnia Ola Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Kobieta decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę. Przez Internet poznaje grupę ludzi, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich.

W drugim sezonie Ultravioletu, Ola musi zmierzyć się z niebezpieczeństwem zagrażającym jej rodzinie, co sprawia, że zaangażowanie bohaterki w rozwiązywane sprawy staje się bardzo osobiste.

Grupa Ultraviolet składa się m.in. z blogerek, pracownika lotniska, hakera i mężczyzny do towarzystwa. Ten niecodzienny zespół w każdym odcinku wykorzystuje swoje umiejętności zdobywania informacji do rozwiązywania kolejnych kryminalnych zagadek.

Serial ma 12 odcinków. Na ekranie będzie można zobaczyć m.in. Martę Nieradkiewicz, Sebastiana Fabijańskiego, Piotra Stramowskiego, Agatę Kuleszę, Bartłomieja Topę, Marka Kalitę, Magdalenę Czerwińską, Michała Żurawskiego i Bartosza Gelnera.

Tak jak w pierwszym sezonie, producentami wykonawczymi serialu są Wendy West (Dexter, Inhumans) i Barry Josephson (Kości, Zaczarowana). Za scenariusze odcinków drugiego sezonu odpowiadają: Dominik W. Rettinger (Jak pies z kotem, Ekipa, Kamienie na szaniec, Układ Warszawski), Piotr Rzepka (Mój Weltschmerz, Okazja, Pod niebem Paryża. Polacy we Francji), Piotr Januszewicz (Malanowski i Partnerzy, Ukryta prawda), Bartosz Janiszewski (Wataha, Na sygnale, Przypadki Cezarego P.), Marzena Podgórska (Na sygnale) i Joanna Pawluśkiewicz (Bez tajemnic, Pakt, Druga szansa). Scenariusze konsultowali również Jonathan Collier (Detektyw Monk, Kości, Simpsonowie) i Norman Morrill (Kamuflaż, Jak to się robi w Ameryce, The Cleaner). Serial wyreżyserują Bartosz Prokopowicz (Chemia, Narzeczony na niby), Łukasz Kośmicki (Zimna gra, Druga szansa) i Anna Jadowska (Dzikie róże).

Ola Serafin -Marta Nieradkiewicz

Ola ma 30 lat, wychowywała się w Łodzi, ale przez kilka lat mieszkała z mężem w Londynie. Skończyła studia, miała duże aspiracje, lecz poświęciła karierę dla życia rodzinnego. Mąż Oli, Kamil, zdradził ją, dlatego zdecydowała się na powrót do rodzinnego miasta. Dorabia jako kierowca na zasadach „car sharingu”. Aby wyjaśnić okoliczności wypadku drogowego, którego była świadkiem, dołącza do grupy Ultraviolet i razem z jej członkami rozwiązuje zagadki kryminalne. Praca z nimi daje jej dużo satysfakcji. Ola jest bardzo inteligentna, ma niebanalną urodę, przyciąga mężczyzn. Bywa także emocjonalna. Jest zauroczona Michałem, policjantem z łódzkiej komendy wojewódzkiej, który pomaga jej w rozwiązywaniu spraw kolejnych przestępstw.

Na początku drugiego sezonu Ola jest przekonana, że stworzą z Michałem szczęśliwy związek, kiedy tylko policjant wyjdzie ze szpitala po zranieniu nożem w ostatnim odcinku pierwszej serii. Bohaterkę dosięgają też osobiste kłopoty – jej wujek zostaje zamordowany, a ona sama zostaje wciągnięta w sprawę reprywatyzacji łódzkiej kamienicy, w którą zamieszana jest jej bratowa. Ola czuje się samotna, zaczyna nadużywać alkoholu. Na nogi pomaga jej stanąć zaangażowanie w kolejne sprawy kryminalne, które rozwiązuje z grupą UV. Zbliża się też do Kuby, nowego policjanta z łódzkiej komendy.

Michał Holender - Sebastian Fabijański

Michał ma 32 lata. Jest policjantem wydziału zabójstw i terroru kryminalnego komendy wojewódzkiej w Łodzi. To idealista, łagodnie usposobiony introwertyk. Jest zasadniczy i bardzo oddany swojej służbie. Realia panujące na komendzie podcinają mu skrzydła, przez co wątpi w sens swojego zaangażowania. Prywatnie życie Michała jest owiane tajemnicą. Wydaje się, że wszystko, co ma, to praca - niemal żyje na komendzie. Kiedy pojawia się Ola i grupa Ultraviolet, Michał staje przed dylematem: z jednej strony wie, że innowacyjne metody działania grupy są skuteczne i mogą być przyszłością kryminalistyki, a z drugiej stara się trzymać zasad i reguł.

Ola, która wydaje się być przeciwieństwem Michała, jest bardzo spontaniczna, wylewna, emocjonalna. Działa na niego elektryzująco, budząc go tym do życia.

W drugim sezonie, na skutek odniesionej rany, Michał bardzo się zmienił. Nie jest już pewnym siebie, odważnym policjantem. Dręczą go obawy o sprawność fizyczną i odporność psychiczną. Stara się to ukryć przed kolegami z pracy i przed Olą. Jest w niej zakochany i gotowy na związek, ale jednocześnie ma wątpliwości czy w obecnym stanie powinien wchodzić w tak poważną relację. Michał walczy ze swoimi słabościami i depresją.

Kuba Szeląg -Piotr Stramowski

Kuba jest policjantem wydziału zabójstw i terroru kryminalnego komendy wojewódzkiej w Łodzi. Pracę w policji rozpoczął zaraz po szkole. W przeszłości został niesprawiedliwie oskarżony o współpracę z organizacją przestępczą. Kilka lat spędził w więzieniu, jednak po oczyszczeniu z zarzutów Waldemar ponownie przyjął go do pracy. W więzieniu Kuba przeszedł przemianę. Kiedyś znany był z odwagi i brawury, w młodości był blisko środowiska kibolskiego. Po powrocie na wolność zniknęła jego agresja, jest mocny psychicznie, lojalny wobec współpracowników i przyjaciół. Jest w związku z atrakcyjną prawniczką Ewą, która wspierała go, kiedy był w więzieniu. Z Olą łączy go chęć walki ze złem, odkrywania prawdy i wymierzania sprawiedliwości. Fascynacja kobietą zmienia się w uczucie, do którego początkowo Kuba nie chce się przyznać z powodu lojalności wobec Ewy.

Beata Misiak - Magdalena Czerwińska

Beata to detektyw z wydziału zabójstw i terroru kryminalnego komendy wojewódzkiej w Łodzi. Partneruje Michałowi Holendrowi i Kubie Szelągowi w rozwiązywaniu spraw kryminalnych. Jest bardzo zasadnicza i ambitna. To atrakcyjna, choć chłodna w obyciu kobieta. Nie pochwala współpracy z grupą UV, zawsze z irytacją reaguje na ich zaangażowanie w śledztwa. W drugim sezonie Beata zbliża się do Oli, choć daleko im do przyjaźni. Pielęgnuje też swoją pasję – wspinaczkę.

Henryk Bąk - Marek Kalita

Henryk to 55-letni biegły, zajmujący się wypadkami samochodowymi. Pracuje dla firm ubezpieczeniowych. Henryk to złota rączka, ale nie odnajduje się w nowych technologiach. Ma specyficzne poczucie humoru. Pomaga Oli i grupie Ultraviolet w wyjaśnianiu spraw kryminalnych. Darzy uczuciem Annę, matkę Oli, chciałby stworzyć z nią stały związek. Od śmierci jej męża jest przyjacielem domu. W 2. sezonie Henryk musi zmierzyć się z zazdrością – najpierw wobec nowopoznanych członków rodziny Anny, a potem wobec jej dawnej miłości. Boryka się też z własnymi problemami rodzinnymi.

Anna Serafin - Agata Kulesza

Anna, matka Oli, w przeszłości była wykładowcą chemii na uniwersytecie. Po operacji biodra pracuje w domu, udziela korepetycji. Jej mąż zginął 20 lat wcześniej w wypadku, a Anna nie zdecydowała się na ponowne małżeństwo. Spotyka się z Henrykiem, ale nie chce wchodzić w poważny związek. Lubi go, lecz obawia się ponownego zaangażowania i ewentualnej straty. Relacja Anny z córką nie jest łatwa. Ola nie może wybaczyć matce, że tak łatwo pogodziła się ze śmiercią syna, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Anna początkowo uważa, że Ola powinna ratować swój związek z Kamilem, później jednak wspiera córkę w decyzji o rozwodzie.

W drugim sezonie Anna staje na nogi, zarówno fizycznie jak i psychicznie. To zasługa jej determinacji i woli powrotu do aktywnego życia, ale także wsparcia zakochanego w niej Henryka, który bardzo ją wspiera. Anna wreszcie decyduje się na stały związek z Henrykiem, który wprowadza się do jej mieszkania. Kobieta angażuje się też w rozwiązywanie spraw kryminalnych. Jej wiedza chemiczna bardzo przydaje się grupie UV. Anna bardzo przeżywa śmierć kuzyna ze Stanów. To dla niej kolejna bolesna strata członka rodziny, po mężu i synu. W jednym z odcinków poznajemy bujną przeszłość Anny, która w młodości była związana ze słynnym obecnie reżyserem filmowym. Gdy ten proponuje jej wspólne życie, Anna staje przed trudnym wyborem.

Waldemar Kraszewski - Bartłomiej Topa

Waldemar ma 55 lat. Jest komendantem wydziału zabójstw i terroru kryminalnego w wojewódzkiej komendzie w Łodzi. Zależy mu, żeby wszystkie śledztwa prowadzone przez łódzką policję przebiegały zgodnie z procedurami. To właśnie Waldemar prowadził przed laty sprawę zabójstwa brata Oli i zdaniem dziewczyny nie dołożył wystarczających starań, by dowieść prawdy. Jest przedstawicielem świata analogowego, nie pochwala sposobu, w jaki grupa Ultraviolet zdobywa informacje. Nie pochwala też ich zaangażowania w śledztwa. Kiedy przełożeni stawiają mu ultimatum – koniec współpracy z UV lub utrata stanowiska – Waldemar zakazuje swoim ludziom wszelkich kontaktów z detektywami amatorami.

Tomek Molak - Michał Żurawski

Tomek jest jednym z członków Ultavioletu. Ma 30 lat, pracuje na lotnisku. To on kilka lat temu założył grupę detektywów amatorów, chcąc wyjaśnić sprawę tajemniczego morderstwa z przeszłości. Od tamtej pory żyje rozwiązywaniem kolejnych kryminalnych zagadek, których nie jest w stanie wyjaśnić policja. Chciałby być prawdziwym policjantem albo detektywem, ale jest introwertykiem i nie lubi pracować z ludźmi. Swoje marzenie stara się zatem realizować przed ekranem komputera. W 2. sezonie Tomek pochłonięty jest opieką nad swoim synkiem, którym zajmuje się po tym jak jego żona wróciła po porodzie do pracy.

Adrian Szmit - Mateusz Damięcki

>Adrian to mężczyzna do towarzystwa, członek grupy Ultraviolet, która rozwiązuje zagadki kryminalne. Adrian najlepiej sprawdza się w sytuacjach, w których trzeba uzyskać od kogoś informacje. Swoim urokiem potrafi otworzyć wszystkie serca: i damskie, i męskie. 

Regina i Dorota Polańskie- Paulina i Karolina Chapko

Siostry należą do grupy Ultraviolet. Regina prowadzi własny kanał video jako Muffinka. Zna się na modzie, wizażu, udziela swoim widzom porad w zakresie dbania o urodę. Dorota wspiera siostrę, pomaga jej w prowadzeniu kanału video, nagrywa jej filmiki. Bliźniaczki mieszkają w apartamencie w Warszawie. Bardzo sprawnie poruszają się w internecie, potrafią znaleźć tam każdą informację, dzięki czemu są dużym wsparciem dla grupy Ultraviolet w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

Piast Kołodziej - Viet Anh Do

Piast to najmłodszy członek grupy Ultraviolet. Jest hakerem, doskonale zna się na komputerach. Żeby zdobyć dane potrzebne do rozwiązania kryminalnych zagadek bez problemu potrafi włamać się na konta w mediach społecznościowych, a nawet przejąć kontrolę nad systemami komputerowymi. Jest mistrzem w wyszukiwaniu informacji w internecie.

Ilona Serafin- Karolina Gorczyca

Ilona była żoną brata Oli. To właśnie ją Ola oskarża o zamordowanie mężczyzny, nie wierzy w oficjalną wersję, która mówi, że Ilona zastrzeliła go w obronie własnej. Kobieta jest zamieszana w przestępczy proces reprywatyzacji kamienic, co stara się udowodnić Ola i grupa UV. Ilona jest bardzo inteligentna, atrakcyjna, z wyrachowaniem wykorzystuje swoje walory dla zrobienia kariery i zdobycia fortuny. Z pozoru jest twarda i bezwzględna, ma jednak swoje słabości. Z łatwością kłamie, jest dobrą aktorką. Potrafi przekonywać ludzi do swoich racji.

Ewa Monika Kępka

Ewa jest dziewczyną Kuby, byli parą jeszcze zanim policjant niesłusznie trafił do więzienia. Skończyła prawo, aby walczyć o sprawiedliwość, zajmuje się m.in. prawami kobiet. Jest bardzo atrakcyjna, inteligentna, ambitna. Lubi mieć wszystko pod kontrolą. Nie boi się przeciwstawiać oponentom, zwłaszcza w kwestiach zawodowych. Bardzo wspierała Kubę w trudnym dla niego okresie, wykorzystując swoje prawnicze doświadczenie. Nie rozumie, dlaczego po wszystkim co przeszedł nadal chce pracować w policji. Oczekuje, że Kuba będzie podzielał jej poglądy na życie i karierę. Nie wie, jak powinna reagować na relację Kuby i Oli. Z jednej strony rozumie, że działają razem dla większego dobra, z drugiej jest zazdrosna o partnera.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz