Premiera ostatniego odcinka serialu HBO „Wataha” 16 listopada

Już w najbliższą niedzielę, 16 listopada zostanie wyemitowany ostatni odcinek serialu HBO Wataha o strażnikach granicznych w Bieszczadach. W tej obyczajowo-sensacyjnej produkcji HBO pojawia się wiele postaci drugoplanowych, a wraz z nimi nowe, intrygujące wątki. Na planie pojawili się m.in. Jacek Koman, Marian Dziędziel, Jacek Lenartowicz, Julia Pogrebińska, Dagmara Bąk oraz Maciej Mikołajczyk.

Świat Watahy to przede wszystkim męski świat, którego przedstawicielem jest opanowany i wyrachowany Robert Korda (Jacek Koman). Pojawia się w  połowie serialu i zdaje się mieć istotne znaczenie w intrydze związanej z wybuchem. Korda to introwertyczny i przenikliwy, doświadczony oficer wojsk specjalnych i powietrzno-desantowych. Brał udział w II wojnie w Zatoce Perskiej oraz wielu zagranicznych misjach stabilizacyjnych, a teraz doradza dużym korporacjom.

Robert Korda był dowódcą Ewy Wityńskiej (Julia Pogrebińska), narzeczonej głównego bohatera, Wiktora Rebrowa (Leszek Lichota), która ginie w serialu. Ewa to kolejna tajemnicza postać drugoplanowa. Prokurator Iga Dobosz (Aleksandra Popławska) wpada na trop powiązań Roberta Kordy z Ewą, która w jego ocenie była jednym z najlepszych oficerów. Wykonywała wiele ściśle tajnych zadań i nigdy nie zawiodła. Ewa była dla mnie od początku zjawiskowa i nieoczywista. Jest dobra, ale ma też swoją mroczną stronę. Nic, czego się o niej dowiadujemy na początku, nie jest tym, czym nam się wydaje ? mówi o swojej postaci aktorka Julia Pogrebińska.

Wiele pozytywnych emocji wzbudza Michał Łuczak (Jacek Lenartowicz), przyjaciel Rebrowa, który pomaga mu rozwiązać tajemnicę związaną z wybuchem. To samotnik, mieszkający od lat w chacie na odludziu, która staje się częstym miejscem spotkań z Rebrowem. Pomimo szorstkiej aparycji wzbudza sympatię. Łuczak wiele w życiu widział, cechuje go duża przenikliwość i umiejętność logicznego myślenia, dlatego też niejednokrotnie stara się studzić emocje Rebrowa, próbując chronić go przed zgubnymi decyzjami.

Typem intrygującego, bo milczącego samotnika, jest także Szeptun (Marian Dziędziel), wycofany, bojący się ludzi, podążający sobie tylko znanymi tropami bohater. Najbardziej tajemnicza postać serialu. Pojawia się w Watasze tylko kilka razy, ale zawsze wnosi do historii coś ważnego i niepokojącego. Światem Szeptuna jest natura, z którą jest zintegrowany, rozumie rządzące nią prawa, zna się na ziołolecznictwie. Wiele osób widzi w nim wariata, Rebrow wyczuwa, że to ważna postać, której wskazówek nie można zignorować.

W świecie Watahy nie brakuje także młodych, zdolnych adeptów Straży Granicznej, którzy z pełnym oddaniem starają się wdrożyć w tajniki jej działania. Aga Małek (Dagmara Bąk) i Piotr ?Rambo? Wójcik (Maciej Mikołajczyk) to ambitni oficerowie, którzy aktywnie uczestniczą w akcjach, starają się zrozumieć panujące zasady i jak najszybciej się w nich odnaleźć. Tworzą tym samym interesującą przeciwwagę dla doświadczonych oficerów z pierwszego planu, którzy są już pozbawieni młodzieńczej naiwności i spontaniczności.

Aga jest świeżo po studiach i wstępnym szkoleniu. Na początku moja bohaterka świetnie się bawi, chcąc udowodnić wszystkim mężczyznom, że ona jest warta tego, aby być z nimi w Bieszczadach, że potrafi chodzić po górach, że jest przygotowana. Ale wychodzi z niej szczawik, wychodzi nieopierzenie. Musi się najpierw nauczyć pewnych rzeczy, a później dopiero czerpać z tego doświadczenie  ?  mówi o swojej postaci Dagmara Bąk.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=_tK3oAFcV1s[/youtube]

Z kolei  Piotr chce za wszelką cenę dołączyć do bardziej doświadczonej ekipy. Mój bohater nazywa się Piotr Wójcik, ksywa Rambo. Ksywa nie bierze się znikąd, jest to raczej silny typ, duży, umięśniony, młody, ambitny. Bardzo pozytywny. Rambo jest szeregowym pracownikiem strażnicy - odważny i zawsze idzie pierwszy ? opisuje swojego bohatera aktor Maciej Mikołajczyk.

Ostatni odcinek serialu HBO Wataha będzie można obejrzeć w niedzielę, 16 listopada o godz. 20.10 w HBO. Serial jest również dostępny w serwisie HBO GO.

 Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz