Premiera nowego serialu HBO „Westworld” już 3 października w HBO i HBO GO

Nowy serial HBO "Westworld" stworzony przez Jonathana Nolana i Lisę Joy będzie miał premierę w HBO i HBO GO w poniedziałek, 3 października. W produkcji występują Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandie Newton oraz Jeffrey Wright.

westworld-zdjecia-_17-1000

Dziesięcioodcinkowy serial HBO "Westworld" to mroczna odyseja o narodzinach sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu. To opowieść o świecie, w którym każdy człowiek może zrealizować nawet najbardziej wyrafinowane fantazje. Twórcami serialu są Jonathan Nolan (Interstellar, Mroczny Rycerz, Impersonalni) oraz Lisa Joy (Gdzie pachną stokrotki, Tożsamość szpiega), którzy pełnią także obowiązki producentów wykonawczych i scenarzystów. Nolan jest także reżyserem serialu. Produkcja powstała na podstawie filmu Świat Dzikiego Zachodu z 1973 roku w reżyserii i ze scenariuszem Michaela Crichtona. Bazując na niezwykle sugestywnym filmie z 1973 roku, zależało nam, by postawić pytanie, czy człowiek żyjący w odrealnionym świecie, w którym może robić wszystko, czego tylko zapragnie, może poznać prawdę o sobie, której nie chciałby znać ? powiedział Jonathan Nolan. Chcieliśmy dowiedzieć się, co znaczy być człowiekiem, patrząc z zewnątrz ? także oczyma obdarzonych sztuczną inteligencją androidów, które są największą atrakcją parku. To także rozważania o sumieniu, będącym zarówno błogosławieństwem, jak i ciężarem. Wszystkie te wątki zostały mistrzowsko oddane przez wspaniałych aktorów - dodaje scenarzystka i producentka wykonawcza Lisa Joy.

W głównych rolach w serialu "Westworld" występują Anthony Hopkins (nagrodzony Oscarem za rolę Hannibala Lectera w thrillerze Milczenie owiec, nominowany do nagrody Akademii Filmowej za role w dramatach Okruchy dnia, Nixon i Amistad), Ed Harris (zdobywca dwóch Złotych Globów, nominowany do Oscara za role w obrazach Pollock i Apollo 13), Evan Rachel Wood (nominowana do Złotego Globu za serial Trzynastka oraz do nagrody Emmy i Złotego Globu za miniserial HBO Mildred Pierce), James Marsden (filmy z serii X-Men), Thandie Newton (Miasto gniewu, Mission: Impossible II) oraz Jeffrey Wright (film HBO Nominacja, zdobywca nagrody Emmy i Złotego Globu za rolę w miniserialu HBO Anioły w Ameryce). W pozostałych rolach występują Tessa Thompson (Creed: Narodziny legendy), Sidse Babett Knudsen (Rząd), Jimmi Simpson (serial HBO Newsroom), Rodrigo Santoro (Focus, 33), Shannon Woodward (serial Dorastająca nadzieja), Ingrid Bols? Berdal (Czarnobyl. Reaktor strachu), Ben Barnes (filmy z cyklu Opowieści z Narnii), Simon Quarterman (Demony), Angela Sarafyan (Zmierzch: Przed świtem), Luke Hemsworth (Infini) i Clifton Collins, Jr. (Star Trek). Głównymi postaciami świata Westworld są Dr Robert Ford (Anthony Hopkins) - nietuzinkowy założyciel parku rozrywki Westworld, który snuje ambitne wizje przyszłości; tajemniczy Mężczyzna w czerni (Ed Harris) będący uosobieniem zła, oraz Dolores Abernathy (Evan Rachel Wood) - piękna i dobra córka farmera z prowincji, która stopniowo odkrywa, że jej idylliczne życie jest kunsztownie zaplanowaną mistyfikacją. Serial HBO "Westworld" jest adaptacją filmu z 1973 roku - Świat Dzikiego Zachodu (Westworld), za którego scenariusz i reżyserię odpowiadał Michael Crichton. Pomysłodawcami serialu telewizyjnego są Jonathan Nolan i Lisa Joy. Za produkcję odpowiadają Kilter Films, Bad Robot Productions oraz Jerry Weintraub Productions we współpracy z wytwórnią Warner Bros. Television. Jonathan Nolan pełni obowiązki producenta wykonawczego, scenarzysty i reżysera. Lisa Joy jest producentką wykonawczą i scenarzystką. J.J. Abrams, Jerry Weintraub i Bryan Burk pełnią obowiązki producentów wykonawczych.

Premiera nowego serialu HBO "Westworld" odbędzie się w poniedziałek, 3 października o godz. 3.00 w nocy w HBO, równolegle z premierą amerykańską. Kolejna emisja w HBO odbędzie się o godz. 20.10, a powtórka w HBO3 o godz. 21.30. Serial będzie również dostępny w HBO GO.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz