Premiera nowego miniserialu HBO „Długa noc” z Johnem Turturro i Rizem Ahmedem

W poniedziałek, 11 lipca o godz. 3.00 w nocy, równocześnie z amerykańską emisją, odbędzie się premiera nowego miniserialu produkcji HBO Długa noc (The Night Of). W rolach głównych występują John Turturro i Riz Ahmed. Twórcami serialu są uznani i nagradzani scenarzyści Steven Zaillian oraz Richard Price. Długa noc opowiada o tajemniczej sprawie zabójstwa z kulturowymi i politycznymi podtekstami w tle. Serial będzie dostępny również w HBO GO.

Długa noc

Naz, młody amerykański student pakistańskiego pochodzenia, który mieszka ze swoimi rodzicami w dzielnicy Queens w Nowym Jorku, bierze taksówkę ojca, by pojechać na imprezę na Manhattanie. Jednak to, co zapowiadało się na doskonałą noc zamienia się w koszmar, gdy chłopak zostaje aresztowany za morderstwo. Składający się z ośmiu odcinków miniserial HBO Długa noc przedstawia kulisy policyjnego śledztwa i procesu sądowego w sprawie zabójstwa. Portretuje też amerykański wymiar sprawiedliwości i brutalny system penitencjarny na przykładzie więzienia Rikers Island. Akcja serialu dzieje się współcześnie w Nowym Jorku.

W rolach głównych wystąpili ? zdobywca Złotej Palmy John Turturro (Barton Fink, Bracie, gdzie jesteś?, Moja Matka) oraz Riz Ahmed ? obiecujący brytyjski aktor i raper pakistańskiego pochodzenia (Jason Bourne, Wolny strzelec, wkrótce Łotr 1. Gwiezdne Wojny ? historie). Produkcja jest dziełem scenarzysty Stevena Zailliana (Oscar za scenariusz Listy Schindlera, nominacje za Moneyball, Gangi Nowego Jorku i Przebudzenia) oraz scenarzysty i pisarza Richarda Price?a (Kolor pieniędzy, serial HBO Prawo ulicy). Serial wyreżyserowali Steven Zailian (odc. 1-3 i 5-8) i James Marsch (4 odc.).

?Długa noc? to dramat, który łączy w sobie wiele różnych gatunków jak kryminał, opowieść policyjna, dramat sądowy i więzienny ? mówi twórca serialu Steven Zaillian. Tworząc historię o tym wszystkim i opowiadając ją szczerze, w naturalny sposób przedstawiamy historię naszego społeczeństwa.

Głównym aktorom w miniserialu partnerują Michael Kenneth Williams (seriale HBO Zakazane imperium i Prawo ulicy), Bill Camp (Jason Bourne, Birdman), Jeannie Berlin (Wada ukryta), Poorna Jagannathan (Między nami seksoholikami), Payman Maadi (Rozstanie), Glenne Headly (Don Jon, Parszywe dranie), Amara Karan (Pociąg do Darjeeling), Sofia Black-D?Elia (Imigrantka), Paul Sparks (serial HBO Zakazane imperium, Uciekinier), Ben Shenkman (serial HBO Anioły w Ameryce) i Afton Williamson (serial Cinemax Banshee).

Producentami wykonawczymi miniserialu są Steven Zaillian, Richard Price, Jane Tranter (seriale HBO Jak zdrówko? oraz Rzym), James Gandolfini (serial HBO Rodzina Soprano) i Peter Moffat (Criminal Justice, film HBO Einstein and Eddington).

Długa noc składa się z ośmiu odcinków. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się w poniedziałek, 11 lipca w HBO, o godz. 3.00 w nocy, a następna emisja tego samego dnia o godz. 20.10, również w HBO. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co tydzień w poniedziałki w HBO. Serial będzie dostępny w HBO GO.

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz