Premiera książki Zbigniewa Buczkowskiego – „Pisz pan książkę”

Wydawnictwo Muza oraz Kino Atlantic zapraszają na spotkanie ze

Zbigniewem Buczkowskim

oraz premierę książki

?Pisz pan książkę?

Czwartek 2 października godz. 18:30

Spotkanie poprowadzi Artur Wolski.

W trakcie spotkania odbędzie się projekcja filmu krótkometrażowego ?Amator?*, czytanie fragmentów książki w wykonaniu autora oraz rozmowa ze Zbigniewem Buczkowskim i jego Przyjaciółmi.

Zgłoszenia na spotkanie:

Aby wziąć udział w spotkaniu 2 października należy do wtorku 30 września wypełnić formularz zgłoszeniowy (Prosimy kliknąć tutaj). Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone. Wstęp wolny ? liczba miejsc ograniczona!

O filmie:

Audycja poświęcona Zbigniewowi Buczkowskiemu ? aktorowi "naturszczykowi". Bohater mówi o swym ojcu ? pilocie Polskich Linii Lotniczych LOT, który zginął w katastrofie lotniczej; powodach, dla których został aktorem, debiucie filmowym. O jego grze aktorskiej i rolach filmowych wypowiadają się reżyserzy: Janusz Kondratiuk, Tomasz Zygadło, Krzysztof Gradowski, Jan Łomnicki, Olga Lipińska. Ich wypowiedzi ilustrowane są fragmentami filmów: "Dziewczyny do wzięcia" (reż. J. Kondratiuk), "Rebus" (reż. T. Zygadło), "Kleks w kosmosie" (reż. K. Gradowski), "Dom" (reż. J. Łomnicki), "Pogotowie przyjedzie" (reż. Zbigniew Rebzda), "Virtuti" (reż. Jacek Butrymowicz). Scenariusz I reżyseria Grzegorz Skórski.

O książce:

Twarz Zbyszka Buczkowskiego zna każdy. Z ?Domu?, ?Graczyków?, ?Złotego runa?, ?Nocy świętego Mikołaja? lub z jednego z ponad 180 filmów i seriali, w których zagrał. ?Pisz pan książkę!? ? usłyszał aktor, przy okazji opowiadania komuś kolejnej barwnej anegdoty. I tak zrobił. Jego autobiografia trafi do księgarń już 8 października.

Zbyszek Buczkowski jest jednym z najbardziej charakterystycznych aktorów polskiego filmu i telewizji. Od jego debiutu w ?Dziewczynach do wzięcia? minęło już ponad 40 lat, jednak tempo kariery nie zmalało. Buczkowski pojawiał się w najważniejszych polskich produkcjach, ma na koncie także wiele ról komediowych i serialowych. W ?Pisz pan książkę!? ten urodzony gawędziarz, warszawiak z krwi i kości, z charakterystycznym dla siebie wdziękiem i poczuciem humoru zdradza kilka sekretów ze swojego życia, sowicie okraszając je ciekawostkami zza kulis i mnóstwem anegdot dotyczących polskich aktorów i filmowców.

?Pisz pan książkę!? to opowieść o tym, jak zmieniały się realia polskiej kinematografii na przestrzeni ostatnich 40 lat oraz o tym, co znaczyło być popularnym aktorem kiedyś, a co znaczy dziś. Przede wszystkim jednak to momentami zabawna, momentami wzruszająca historia warszawiaka z krwi i kości, który dla żony zdecydował się porzucić ukochany Czerniaków i zamieszkać w podwarszawskim Piasecznie, historia pływackiego mistrza świata aktorów i jednodniowego bodyguarda samej Jacqueline Kennedy. Zbyszek Buczkowski mówi o sobie, że jest aktorem spełnionym, a także, że swoją karierę zawdzięcza nie tylko talentowi, ale również wspaniałym ludziom, których spotkał na swojej życiowej drodze. To opowieść także o nich: o rodzinie, bliskich znajomych, współpracownikach oraz całkiem przypadkowych osobach, które jednym trafnym zdaniem zapadły głęboko w pamięci aktora.

?Bardzo lubię sobie pochodzić i porozmawiać z ludźmi, a ponieważ nie jestem osobą wyniosłą, tylko człowiekiem otwartym, wylewnym nawet, ludzie często się przede mną otwierają, opowiadając mi dziwne, zabawne sytuacje ze swojego życia, które niekiedy przydają się do tego, żeby je później wykorzystać w filmie. Tam, na bazarze, wszyscy mnie znają, wszyscy się kłaniają. Jak mnie jakiś czas nie ma, to zaraz wołają: ?Panie Zbyniu, dawno pana nie było, co się z panem działo?!?, tak jakbym powinien tam być zawsze, kiedy tylko oni są. Jakbym był cząstką ich świata.?

fragment książki

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz