Premiera książki „Ucho od śledzia”

Wydawnictwo MUZA SA oraz Kino Atlantic zapraszają na uroczystą premierę książki ?Ucho od śledzia? oraz spotkanie z autorami Leonardem Pietraszakiem i Katarzyną Madey 9 kwietnia, czwartek, godz. 18.30 Spotkanie poprowadzą Jakub Kukla (Polskie Radio 24) i Artur Wolski (Kino Atlantic) 

?Ucho od śledzia? to słynna kwestia z klasyki polskiego filmu ? ?Vabanku?. Tym stwierdzeniem Kramer, grany przez Leonarda Pietraszaka, dał do zrozumienia, że banku, którego jest właścicielem, nie da się obrabować. ?Ucho od śledzia? weszło do polskiego slangu jako coś niemożliwego do zrealizowania, a Pietraszak, również dzięki temu powiedzeniu, na zawsze zapisał się na kartach polskiej kinematografii.

Leonard Pietraszak jest jednym najbardziej charakterystycznych aktorów polskiego kina. Grał w kultowym polskim serialu ?Czterdziestolatek? czy filmie ?Kingsajz?. Serca kobiet podbił rolą pułkownika Dowgrida w ?Czarnych chmurach?. Sympatię widzów zaskarbił sobie rolą Gustawa Kramera w ?Vabanku?. Ale to również aktor wielu wspaniałych kreacji teatralnych: Gustawa w ?Ślubach panieńskich?, Romea czy Don Juana. Od kilkudziesięciu lat występuje na deskach teatralnych Łodzi, Poznania i Warszawy.

Leonard Pietraszak w rozmowie z Katarzyną Madey wspomina dzieciństwo w trudnych wojennych czasach i ukochaną Bydgoszcz. Z poczuciem humoru opowiada anegdoty, jak nie został skrzypkiem, bokserem ani dziennikarzem. Kariera aktorska, która szybko nabrała tempa, była dla niego samego zaskoczeniem. Kolejne role zmieniały jego życie i przysporzyły mu wielu wiernych przyjaciół. Dziś jest nie tylko wybitnym aktorem, lecz także kolekcjonerem dzieł sztuki.

Leonard Pietraszak ? aktor teatralny i filmowy, zadebiutował w 1959 roku, popularność przyniosły mu role w serialach telewizyjnych ?Czarne chmury? i ?Czterdziestolatek?. Przez lata związany był z warszawskim Teatrem Ateneum. Laureat wielu nagród i odznaczeń, znana i ceniona postać polskiej kultury.

* Aby wziąć udział w spotkaniu 9 kwietnia, należy do wtorku 7 kwietnia, wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w tym miejscu (proszę kliknąć na link)

Zaproszenie dla 2 osób.

Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki w promocyjnej cenie.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz