Premiera książki „Polański. Biografia” w Kinie Atlantic 27 maja!

Dom Wydawniczy Rebis oraz Kino Atlantic zapraszają na premierę książki ?Polański. Biografia? Wtorek 27 maja godz. 20:00

biografia_Polanski

Spotkanie z przyjaciółmi m. in. Krystyną Morgenstern Allanem Starskim Danielem Olbrychskim (który, przeczyta fragmenty książki) połączone będzie z projekcją filmu ?Wenus w futrze?

Prowadzenie spotkania Jakub Kukla (Czwórka Polskie Radio) oraz Artur Wolski (Kino Atlantic).

O książce:

Nowe spojrzenie na życie Romana Polańskiego, które było równie dramatyczne jak jego filmy. Urodził się jako Raymond Thierry Liebling w rodzinie polskich Żydów w Paryżu w 1933 roku. Trzy lata później jego rodzice z powodu trudnej sytuacji finansowej i z obawy przed narastającym w Europie antysemityzmem przeprowadzili się do Krakowa. Podczas wojny zostali wywiezieni do obozów koncentracyjnych (matkę Polańskiego zagazowano w Auschwitz), a Roman od dziewiątego roku życia był zdany tylko na siebie. Ukrywał się przed Niemcami, przenosząc się od jednej polskiej rodziny do drugiej.

Od wczesnego dzieciństwa zafascynowany kinem, w 1955 roku zaczął studiować reżyserię w szkole filmowej w Łodzi. Po sukcesie debiutanckiego Noża w wodzie (nominacja do Oscara) wyjechał na Zachód, gdzie w błyskawicznym tempie nakręcił wiele głośnych, obsypanych nagrodami filmów: WstrętMatnięDziecko Rosemary czy Chinatown. Wciąż jednak prześladowały go dramatyczne wydarzenia. W 1969 roku w Los Angeles członkowie komuny Mansona zamordowali jego żonę Sharon Tate, a w 1977 roku w tym samym mieście Polański został oskarżony o gwałt na nieletniej. Uciekł do Paryża, gdzie francuskie obywatelstwo chroni go do dziś przed ekstradycją do USA.

Po długim kryzysie twórczym wrócił do najwyższej formy ? w 2002 roku nakręcił Pianistę, który został nagrodzony Złotą Palmą w Cannes i trzema Oscarami. Także następne filmy Polańskiego ? Autor widmoRzeź Wenus w futrze ? dowiodły jego mistrzostwa.

Zgłoszenia na spotkanie:

Spotkanie oraz pokaz nie jest biletowany. Aby wziąć udział w wydarzeniu 27 maja należy zgłosić chęć uczestnictwa do niedzieli 25 maja na adres kontakt@entropiaslowa.pl . Mamy do rozdania 10 podwójnych zaproszeń. Każdy mail zostanie przez nas potwierdzony. Liczba miejsc ograniczona! 

O filmie:

Thomas jest reżyserem, bezskutecznie poszukującym odtwórczyni głównej roli w swoim nowym spektaklu teatralnym. Wyczerpujący casting nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Zrezygnowany reżyser już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wpada Wanda. Jest bezczelna, źle wychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz