Premiera książki „Cześć, starenia! Cybulski we wspomnieniach” w kinie Atlantic!

Wydawnictwo Marginesy oraz Kino Atlantic zapraszają na spotkanie z
Mariolą Pryzwan
Poświęcone książce:
?Cześć, starenia! Cybulski we wspomnieniach?
Czwartek 8 stycznia godz. 18:00
Spotkanie poprowadzi Dorota Koman (Polskie Radio Jedynka).
Spotkanie będzie połączone z projekcją filmu ?Zbyszek? w reż. Jana Laskowskiego
 

Aby wziąć udział w spotkaniu 8 stycznia  należy do poniedziałku 5 stycznia wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w tym miejscu (proszę kliknąć na link). Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone. Wstęp wolny ? liczba miejsc ograniczona!

O książce: Wspominają go bliscy, m.in. żona Elżbieta Chwalibóg- Cybulska i cioteczny brat Wojciech Jaruzelski, oraz przyjaciele i znajomi z okresu krakowskiego, gdańskiego i warszawskiego, wśród nich Iga Cembrzyńska, Zofia Czerwińska, Beata Tyszkiewicz, Lucyna Winnicka, Ewa Wiśniewska, Jacek Fedorowicz, Daniel Olbrychski i Andrzej Wajda. Książkę ilustrują dokumenty i zdjęcia z epoki.

     

 O autorce: Mariola Pryzwan (ur. 1963, Ostrów Maz.) ? nauczyciel-bibliotekarz, publicystka, biografistka. Studia na Uniwersytecie Warszawskim (filologia polska). Studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku. Od 1987 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. Do czerwca 2005 roku kierownik Filii Mokotów tejże biblioteki. Od 1994 roku w Towarzystwie Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, od 2001 roku w Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich. Autorka biografii Haliny Poświatowskiej, Zbigniewa Cybulskiego, Władysława Broniewskiego oraz Anny German.

O filmie: Film poświęcony tragicznie zmarłemu wybitnemu aktorowi, Zbigniewowi Cybulskiemu; montaż fragmentów filmów z jego udziałem składa się na specyficzną biografię stworzonej przez aktora postaci, która stałą się symbolem "tragicznego pokolenia" wojennej młodzieży.

Źródło: informacja nadesłana


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz