Premiera książki „Absurdy PRL-u”

Dom Wydawniczy PWN oraz Kino Atlantic zapraszają na spotkanie z Piotrem Lipińskim oraz Michałem Matysem poświęcone premierze książki ?Absurdy PRL-u? Środa 5 listopada godz. 18:00 Spotkanie połączone będzie z projekcją filmu ?Nie ma róży bez ognia? Spotkanie poprowadzi Artur Wolski. Gościem specjalnym będzie Michał Ogórek.

O książce:

Podobno aresztowano Trubadurów. Przed mięsnym śpiewali: ?Znamy się tylko z widzenia?.

Trudno sobie dziś wyobrazić, jak funkcjonował PRL ? to najbardziej tajemniczy czas w powojennej historii polskiego społeczeństwa i państwa. Czas, kiedy wszędzie ustawiały się kolejki, bez względu na to ?za czym kolejka ta stoi? ? jak śpiewała Krystyna Prońko. Absurdalne było wszystko ? zaopatrzenie w sklepach, mechanizmy biurokracji, relacje obywatela z władzą. Zagadki z tamtych lat do dziś fascynują. Piotr Lipiński i Michał Matys rozwiązują najbardziej niedorzeczne z nich.

Dlaczego w PRL-u brakowało papieru toaletowego i cukru? Kto zjadł mięso? Kto pokazał pupę premierowi Jaroszewiczowi? Jak dolar stał się w Polsce drugą walutą? Co działo się z nastolatkami, którzy nagle znikali z ulic? Kto dokonał napadu stulecia? W jaki sposób na warzywach można było zbić fortunę?

I największa zagadka: jak to się stało, że PRL w ogóle był w stanie istnieć?

Zgłoszenia na spotkanie:

Aby wziąć udział w spotkaniu 5 listopada należy do niedzieli 2 listopada wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w tym miejscu (prosimy kliknąć na link). Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone. Wstęp wolny ? liczba miejsc ograniczona!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz