Premiera francuskiej komedii „Molier na rowerze” z udziałem Andrzeja Seweryna

Zapraszamy na premierę "Moliera na rowerze" Philippe'a Le Guay'a (Kobiety z 6. piętra) - filmu, który w samej Francji obejrzało ponad milion widzów! W związku z wejściem na ekrany polskich kin (17 stycznia), 15 stycznia (środa) o godz. 20.30 w warszawskim kinie Atlantic odbędzie się oficjalna premiera filmu z udziałem Andrzeja Seweryna - wybitnego aktora, reżysera, dyrektora Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, który opowie widzom m.in. o swych bogatych doświadczeniach w zespole Comédie-Française. Spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski. Premierze będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje, w tym loteria wizytówkowa, w której widzowie będą mogli wygrać: - DVD ufundowane przez Against Gravity - 3-miesięczny kurs języka francuskiego w Instytucie Francuskim w Warszawie ufundowany przez Instytut Francuski oraz Ambasadę Francji - szampana Duménil Brut Prestige ufundowanego przez Dom Szampana Po pokazie zapraszamy widzów na lampkę francuskiego wina. Bilety do nabycia w kasie kina Atlantic oraz na http://www.kinoatlantic.pl O filmie:

Popularny telewizyjny gwiazdor Gauthier Valence Lambert Wilson(Matrix Reaktywacja, Matrix Rewolucja, Bez skazy) wyrusza w podróż pociągiem na tajemniczą francuską wyspę Ré. Ma do wykonania specjalną misję. Chce przekonać starego przyjaciela aktora Serge?a Tanneura (Fabrice Luchini, Żona doskonała, Niebo nad Paryżem) do powrotu na teatralną scenę w tytułowej roli w spektaklu Mizantrop Moliera. Zadanie nie jest proste, bo Tanneur,znany kiedyś aktor komediowy, trzy lata temu porzucił teatr, wycofał się ze świata i zamieszkał w rozpadającym się domu, przekazanym w spadku przez wuja. Stał się typowym mizantropem, a w dodatku nie chce wracać do przeszłości, ma dosyć aktorstwa i pali wszystkie scenariusze, które tylko dostanie.

Valence nie daje za wygraną. Jest przekonany, że Tanneur idealnie pasuje do roli Alcesta i postanawia zrobić wszystko, aby ten zagrał w przedstawieniu. Namawia przyjaciela na pięciodniowe próby, w których trakcie ma on podjąć ostateczną decyzję. Okazuje się, że nie jest to wcale takie proste. Początkowo próby idą całkiem dobrze, szczególnie, że w okolicy pojawia się tajemnicza włoska rozwódka Francesca (Maya Sansa, Witaj, nocy, Siła odwagi) i aktorka porno Zoé (Laure Bordesoules). Z czasem jednak Tanneur i Valence zaczynają dostrzegać istniejące między nimi różnice, których wcale nie niwelują wspólne wycieczki na rowerze. Valence gra z celebrycką manierą, a Tanneur jest pedantycznym miłośnikiem klasycznego aktorstwa. Rozdarci między przyjemnością ze wspólnego grania a brutalną rywalizacją, obaj przyjaciele prowokują siebie nawzajem, doprowadzając próby do granic wytrzymałości. Czy Valence wygra, a wielki aktor Tanneur w końcu wyjdzie z cienia?

Premiera filmu już 17 stycznia

Źródło: informacja nadesłana
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz