Premiera dokumentu „6 kroków” już 8 grudnia w HBO

W najbliższą niedzielę, 8 grudnia o godz. 22.05 na antenie HBO odbędzie się premiera filmu dokumentalnego w reżyserii Bartosza Dombrowskiego "6 kroków". To dokument drogi przez różne kraje, style życia i charaktery. Film stawia pytania o to, co jest ważne, co ludzi dzieli, a co łączy i co dzisiaj, w dobie rozwoju technologicznego znaczy ?być blisko?.

Film dokumentalny "6 kroków" został zainspirowany teorią ?sześciu stopni oddalenia? Stanleya Milgrama. Trafiłem na tę teorię i pomyślałem sobie, że to byłby świetny pomysł na dokument. Nie znaliśmy żadnego z bohaterów, ponieważ ich losowaliśmy. Trafiliśmy przez przypadek na Martynę Załogę, pierwszą bohaterkę. Ostatnią osobę losowaliśmy na podstawie współrzędnych geograficznych, wysłaliśmy ekipy i oni mieli znaleźć ostatniego bohatera, akurat w tym punkcie przecięcia. Jak zaczęliśmy zdjęcia z jedną postacią, to ona sama decydowała, jaką osobę nam dalej poleci. Zazwyczaj nie byliśmy przygotowani w ogóle na to, dokąd dalej jedziemy ? mówi Bartosz Dombrowski, reżyser dokumentu.

Twórcy filmu wyruszyli w długą podróż, szukając ogniw łączących losowo wybranych bohaterów: Martynę ? punkrockową piosenkarkę z Warszawy i Marco Antonio ? farmera z meksykańskiej wioski. Autorzy dokumentu, przemierzając kolejne kraje, spotykają się ze wskazywanymi osobami, nie wiedząc, czy uda im się znaleźć drogę do Meksykanina. Trasa wiedzie z Warszawy, poprzez Londyn, Miami, aż do Meksyku, gdzie poznajemy kilku bohaterów, którzy przybliżają nas do Marco Antonio. Ekipa, towarzysząc bohaterom w codziennym życiu, poznaje ich lepiej oraz stawia pytania, których nie zadaje się sobie na co dzień czy wręcz unika. Rozmawiają o najważniejszych dla bohaterów relacjach, ludziach i wartościach, pytają o ich potrzeby i marzenia. Niejednokrotnie w filmie padają bardzo szczere wyznania, ale jak mówi polska bohaterka, Martyna Załoga: Niczego nie cenzurowałam. Obejrzałam film i niczego się nie wstydzę. Okazuje się także, że pomimo różnych szerokości geograficznych, bohaterów łączą często te same problemy, emocje, pragnienia. Jak zauważa Marcin Miller, bohater do którego ekipę kieruje Martyna: Wszyscy żyją pod tym samym niebem. Niebo należy do wszystkich. Podróż na trasie Polska-Meksyk staje się okazją do rozmowy, poznania i zrozumienia innych.

Ten film jest o nas samych. Oglądając go, będziemy mogli się zastanowić nad własnym życiem, nad własnymi relacjami i mam nadzieję, że będziemy inaczej odnosić się do ludzi, których dopiero poznajemy ? podkreśla Bartosz Dombrowski.

Producentami dokumentu 6 kroków są HBO Europe, Otter Films i East Pictures przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Premiera filmu odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia o 22.05 w HBO. Powtórki będzie można obejrzeć 9 grudnia o godz. 17.00 w HBO, a także 11 grudnia o godz. 21.05 w HBO2. Film będzie można również oglądać w serwisach HBO OD i HBO GO.

Pozostałe emisje: 17 grudnia o godz. 16.10 HBO 13 grudnia o godz. 16.20 HBO2 26 grudnia o godz. 11.15 HBO2

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz