Premiera biografii Nicka Cave’a równolegle z premierą kinową filmu „20 000 dni na Ziemi”

31 października trafi do kin film ?20 000 dni na Ziemi?, przebój festiwalu w Sundance z Nickiem Cavem w roli głównej, gdzie fikcja łączy się z prawdą, a sprawy publiczne z prywatnymi, by opowiedzieć historię życia fascynującego artysty.

Równolegle z premierą filmu pojawi się na rynku biografia muzyka pt. ?Nick Cave. Chłopak z sąsiedztwa?, autorstwa Iana Johnstona. Rockman, pisarz, poeta, aktor, scenarzysta, muzyk, rysownik, prowokator, skandalista, gwiazdor, ojciec, mąż, syn, człowiek, który we Włoszech jest popularniejszy niż Jezus Chrystus ? kim naprawdę jest Nick Cave? Premiera książki 22 października 2014; tytuł dostępny w przedsprzedaży na empik.com oraz dreamstore.com.pl

Najbliższy przedpremierowy pokaz filmu: 19 października (niedziela), godz. 20:30, Kino Muranów, cena biletów: 20 zł

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=YxXRwzt60x4[/youtube]

Nick Cave od lat jest jedną z najbardziej fascynujących i enigmatycznych postaci świata muzyki, literatury i filmu. Jego wyjątkowy filmowy portret ? ?20 000 dni na Ziemi? ? czyni go jeszcze bardziej tajemniczym i zmusza nas do odpowiedzi na pytanie, jak wiele dni z naszego życia naprawdę przeżyliśmy? Co zrobiliśmy z danym nam czasem?

Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave?a ? od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie ? zamienia się w niezwykły i fascynujący portret artysty. W swoim filmowym debiucie Jane Pollard i Iain Forsyth łączą fikcję z prawdą, a sprawy publiczne z prywatnymi, by opowiedzieć historię jego życia.

W ?20 000 dni na Ziemi? widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds czy gwiazdy pop Kylie Minogue. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave?a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty ?Push the Sky Away?.

"20 000 dni na Ziemi" w kinach od 31 października 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz