Prawo a sprawiedliwość – Jackman przekroczy granice

Thriller w oscarowej obsadzie

 

Nominowany do Oscara Hugh Jackman w najbardziej dramatycznej roli w swojej karierze jako ojciec, który zrobi wszystko, żeby odzyskać porwaną córkę. Zdesperowany przekroczy wszelkie granice ? i prawa, i moralności.

 

Film ?Labirynt? porusza ważny problem społeczny ? kwestię uprowadzania dzieci. Próbuje on jednak odpowiedzieć także na inne, głębsze pytanie, a mianowicie ? co przeżywa i do czego jest zdolny rodzic, który dowiaduje się, że jego dziecko zostało uprowadzone. Do czego może doprowadzić poczucie niepewności i brak wiedzy na temat tego, co dzieje się w danym momencie z dzieckiem?

Maria Bello: Ludzie bardzo różnie radzą sobie w sytuacji, kiedy tracą dziecko. Moja postać to przykład kobiety, która totalnie zamyka się w sobie i popada w marazm. Przysłowiowo ?chowa głowę w piasek? ? bierze ogromne ilości leków uspokajających, większość czasu spędza w łóżku i ma nadzieję, że jej córka lada moment wróci. Nawet nie rusza jej rozrzuconych ubrań. Moja bohaterka jakby zatrzymała się w chwili, kiedy widziała swoją córkę ostatni raz i nie dopuszcza do siebie myśli, że dziewczynka została uprowadzona.

Terrence Howard: Ten film pokazuje całą gamę spraw, z których składa się ludzkie życie. Czasami bardzo trudnych. Mam nadzieję, że nie narażę się na krytykę mówiąc, że w ?Labiryncie? panuje atmosfera trochę podobna do atmosfery z filmu ?Milczenie owiec?. Chodzi mi o atmosferę strachu, zagrożenia, ciągłego niepokoju, jakby się było na ogromnych dawkach sterydów.

fot. Kadr z filmu

Jake Gyllenhaal: W moim odczuciu ten film pokazuje, że każdy człowiek jest w jakimś sensie zagadką ? zagadką, którą muszą rozwikłać widzowie. Detektyw Loki, którego gram, to postać, która jakby z zewnątrz obserwuje wszystkich głównych bohaterów i sytuację, w której się oni znaleźli. Myślę, że Loki to postać z którą może się zidentyfikować każda z osób, która będzie miała możliwość obejrzenia tego filmu. To taki sam obserwator, jak widz w kinie. Nie ukrywam, że bardzo przypadła mi do gustu ta postać.

Hugh Jackman: Keller to bardzo dobry człowiek ? człowiek, którego chciałoby się mieć obok siebie, kiedy spotyka cię coś strasznego. Będąc skonfrontowanym z tak ekstremalną sytuacją, z jaką mamy do czynienia w filmie, puszczają mu nerwy. Jest w stanie zrobić wszystko.

LABIRYNT W KINACH OD 4 PAŹDZIERNIKA

ZWIASTUN: 

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz