Prawdopodobnie najpopularniejsza debiutantka sezonu – Lupita Nyong’o

Lupita Nyong?o w roku swojego debiutu na wielkim ekranie jedną z głównych kandydatek do Oscara

Lupita Nyong?o to młoda aktorka o kenijskich korzeniach, która dopiero stawia pierwsze kroki w branży filmowej a już uchodzi za jedną z najzdolniejszych.

W ?Non-Stop? Lupita Nyong?o gra Gwen, stewardessę, która wraz z Nancy (Michelle Dockery) musi dbać o bezpieczeństwo i wygodę pasażerów. Kiedy okazuje się, że wśród lecących do Londynu z Nowego Jorku jest szantażysta, żądający 150 milionów dolarów okupu, dochodzi do nich, że ten lot będzie daleki od rutyny?

Mimo faktu, że ten sezon to debiut Lupity na wielkim ekranie, ma ona już szanse na najważniejszą filmową nagrodę, Oscara, za swoją niezwykłą rolę niewolnicy Patsey w ?Zniewolonym. 12 Years a Slave? Steve'a McQueena. W 2013 roku znalazła się na układanej przez prestiżowy magazyn Variety liście 10 aktorów i aktorek, których karierę warto uważnie śledzić. Oprócz drugoplanowego występu w ?Non-Stop? Jaume Collet-Serry, Nyong'o nie ma jeszcze na koncie innych ról filmowych, występowała natomiast na scenie w takich sztukach jak ?The Winter's Tale?, ?Poskromienie złośnicy? czy ?Wujaczek Wania?. Aktorka wyreżyserowała również i zmontowała pełnometrażowy film dokumentalny ?In My Genes?.

FILM JUŻ OD DZIŚ W KINACH

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz