„Praha dzieciom – rodzinne poranki artystyczno-filmowe” – nowe warsztaty od kwietnia!

W imieniu Kina Praha zapraszamy najmłodszych widzów z opiekunami na spotkania z cyklu ?PRAHA DZIECIOM - rodzinne poranki artystyczno - filmowe?. W ramach cyklu od kwietnia odbędą się nowe warsztaty archeologiczne i warsztaty ze sztuką tańca.

 

Warsztaty archeologiczne - Na warsztatach archeologicznych dzieci poznają za pomocą zabawy najstarsze dzieje człowieka. W ramach warsztatów dzieci będą mogły dowiedzieć się kim była Kleopatra, jak wykonywano mumię. Będą mogły poznać historię antycznych miast, dowiedzą się na czym polegały igrzyska olimpijskie i jak zbudowano Wielki Mur Chiński. Organizatorem warsztatów jest Katarzyna Radziwiłko - archeolog, historyk i animator kultury.

Warsztaty ze sztuką tańca ? spotkania ze sztuką tańca to cykl zajęć artystycznych dla dzieci, których celem jest wprowadzenie dzieci w świat sztuki tańca, rozwinięcie ich zainteresowań teatrem i sztuką, rozbudzenie wyobraźni i twórczego postrzegania świata i wrażliwości na piękno. Warsztaty ze sztuką tańca towarzyszą transmisjom przedstawień baletowych ?Bolshoi Ballet Live" w Kinie Praha. Zajęcia poprowadzą: Ana Kipshidze i Eduard Bablidze - tancerze Polskiego Baletu Narodowego oraz Katarzyna Gardzina Kubała- krytyk muzyczny i baletowy. Organizatorem warsztatów jest Fundacja Mała Terpsychora.

UWAGA!

5 kwietnia zapraszamy na spotkanie ?Sztuka na papierze i tkaninie? w Kinie Praha w ramach cyklu.

W sobotę, 5 kwietnia o godz.10.30 odbędzie się warsztat plastyczno-ekologiczny ?O kurczaki!? połączony z pokazem bajek z cyklu ?Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie? i ?Koziołek Matołek?. O godz.11.30 odbędzie się otwarcie wystawy - Sztuka na papierze i tkaninie. Jak się tworzy młodą sztukę na Zaciszu? Wernisaż uświetni koncert zespołu wokalnego Abrakadabra.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz