Praca z Krystyną Jandą niczym gra w Realu Madryt! Adam Woronowicz zachwycony gwiazdą komedii ?Pani z przedszkola?.

Chociaż na planie ?Pani z przedszkola? Krystyna Janda nazywała go ?klocem? i o mały włos nie? podpaliła, Adam Woronowicz nie ma wątpliwości. Praca u boku legendy kina jest jak gra w Realu Madryt. Zdumiewający efekt twórczej współpracy pary aktorów poznamy 25 grudnia, gdy najnowsze dzieło Marcina Krzyształowicza, twórcy obsypanej nagrodami ?Obławy?, trafi na ekrany. W przynoszącej masę zabawy i najbardziej zakręconą rodzinę w historii polskiej komedii produkcji Jandę i Woronowicza wspierają m.in.: Agata Kulesza, Marian Dziędziel, Łukasz Simlat, Maja Bohosiewicz i nagrodzona Złotymi Lwami Karolina Gruszka w roli seksownej i tajemniczej pani z przedszkola.

?Jestem przeszczęśliwy, że pani Krystyna Janda zgodziła się zagrać w tym filmie? ? mówi Woronowicz. ?Stworzyła brawurową, nietuzinkową postać. Babcię, jakiej w polskim kinie od dawna nie było. Gra z nią to absolutna, czysta przyjemność. Chociaż mojemu bohaterowi nie szczędziła słów w stylu ?ty klocu jeden?, to ja ? jako aktor ? byłem w siódmym niebie. I myślę, że widzowie podzielą mój entuzjazm. Wystarczy, że zobaczą w filmie, jak wkracza do szpitala i robi mi burę. Jest fantastyczna. O mało mnie wtedy nie spaliła, gdy ogień buchnął z jej przesterowanej zapalniczki. Ujęcie było trochę przypadkowe, ale tak zabawne, że w końcu trafiło do filmu. Naprawdę ? mieć taką mamusię, to jest coś!?

?Moje uwielbienie dla pani Krystyny trwa od Teatru Powszechnego. Kiedy trafiłem tam w 2001 roku, miałem wrażenie, że trafiam do samego Realu Madryt! Nawet jeśli byłbym skazany wyłącznie na ławkę rezerwowych, to wszystkie te nazwiska ? Janda, Gajos, Kaczor, Zelnik, Machalica, Królikowski, Pieczka przyprawiały o zawrót głowy. Podczas gdy z młodszymi kolegami ?szpanowaliśmy? sobie na małej scenie, jej słynna ?Shirley Valentine?, grana dla 440 osób, była stale wyprzedana. Nie można było dostać biletów. To wybitna aktorka. Jako jedna z niewielu osób w tym kraju zasłużyła na to, by nazywać ją gwiazdą? ? stwierdza Woronowicz.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=sotOiAWbgIU[/youtube]

?Pani z przedszkola? to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem, niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina. To za jej sprawą rodzice chłopca ? zapalony konstruktor (Adam Woronowicz) i jego romantyczna małżonka (Agata Kulesza) zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

W pełnej humoru i zapadających w pamięć dialogów ?Pani z przedszkola?, stanowiącej żywy dowód na talent i wszechstronność warsztatową Krzyształowicza, występują m.in. dwukrotna zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej ? Agata Kulesza, laureaci tej nagrody ? Adam Woronowicz i Marian Dziędziel, nagrodzona Złotymi Lwami ? Karolina Gruszka, a także Łukasz Simlat, Maja Bohosiewicz i legenda polskiego kina ? Krystyna Janda, która pokazuje tu zupełnie nowe, komediowe wcielenie.

Autorem zdjęć jest laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu ?Nieulotne? i FPFF w Gdyni za ?33 sceny z życia? ? Michał Englert, za montaż odpowiada zaś zaufany współpracownik Krzyształowicza ? Wojciech Mrówczyński, laureat FPFF w Gdyni.

Wejściu do kin ?Pani z przedszkola? towarzyszy premiera ścieżki dźwiękowej do filmu, autorstwa Michała Woźniaka.

PANI Z PRZEDSZKOLA w kinach od 25 grudnia 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz