Poznaj Strażników Galaktyki!

Peter Quill (Chris Pratt) Peter Quill to kosmiczny zawadiaka uprowadzony za młodu z Ziemi. Za sprawą starożytnego artefaktu, który trafia w jego ręce zostaje wplątany w międzygwiezdną awanturę. Zbiera drużynę kompletnie nieprzystających do siebie opryszków, aby uratować galaktykę przed siejącym postrach Ronanem.

Gamora (Zoe Saldana) Gamora jest sierotą z obcego świata wychowaną przez tajemniczego Thanosa na bezkompromisową wojowniczkę. Jako zabójczyni na usługach swojego opiekuna zyskała makabryczną reputację. Teraz chce odkupić swoje zbrodnie z przeszłości.

Drax (Dave Bautista)

Drax jest brutalnym typem, żyjącym wyłącznie myślą o osobistych porachunkach z Ronanem. Zaślepiony nienawiścią do mordercy swojej rodziny nie cofnie się przed niczym w dążeniu do zemsty na najniebezpieczniejszym człowieku w galaktyce.

Groot (Vin Diesel) Groot wywodzi się z rasy ożywionej flory i przypomina chodzące drzewo. Mimo dziwacznego wyglądu i ograniczonych umiejętności komunikacji okazuje się być cennym sprzymierzeńcem Strażników Galaktyki i lojalnym przyjacielem swojego kolegi po fachu, łowcy nagród Rocketa.

Rocket (Bradley Cooper) Rocket to łowca nagród i najemnik. Choć jest tylko genetycznie zmodyfikowanym, gadającym szopem na cybernetycznym dopingu, do perfekcji opanował posługiwanie się różnymi rodzajami broni. Ten produkt okrutnych eksperymentów biologicznych swoją zręcznością zawstydziłby niejednego rewolwerowca, a jego wielkie mechaniczne serce jest otwarte dla wszystkich.

Ronan (Lee Pace) Ronan jako radykalny przedstawiciel rasy Kree na każdym froncie zwalcza jej odwiecznych wrogów, Xandarian. Zawarł układ z przebiegłym Thanosem: ma odzyskać tajemniczy artefakt, a w zamian planeta Xandar zostanie starta w pył. Ronan wraz ze swoją armią wyrusza w pogoń za Peterem Quillem i resztą Strażników Galaktyki, którzy stają na drodze realizacji jego zbrodniczych zamiarów.

Yondu (Michael Rooker) Niebieskoskóry kosmiczny bandyta Yondu wychował Petera Quilla, ale daleko mu do miana idealnego ojca. Przewodzi gangowi bandytów znanych jako Ravagers, którzy palą i łupią całą galaktykę.

Nebula (Karen Gillan) Śmiertelnie niebezpieczna niebieskoskóra zabójczyni Nebula jest lojalną przyboczną Ronana i Thanosa. Dzięki wszechstronnym umiejętnościom i cybernetycznym modyfikacjom jest dla swoich mocodawców cennym najemnikiem, jednak jej niechęć do Gamory, przybranej córki Thanosa, może okazać się jej piętą achillesową.

Korath (Djimon Hounsou) Korath to potężny sprzymierzeniec Ronana. Jest tropicielem, którego jedynym celem jest dopaść i wyeliminować ofiarę.

Rhomann Dey (John C. Reilly) Rhomann Dey służy w Nova Corps, siłach zbrojnych planety Xandar. Jest lojalnym i solidnym oficerem, który odstępuje od swoich sztywnych zasad pod wpływem nieoczekiwanej nici porozumienia, jaka nawiązuje się między nim, a Peterem Quillem.

Nova Prime (Glenn Close) Nova Prime jest przełożoną Nova Corps na całą galaktykę. Ta pryncypialna, skuteczna i pewna siebie osoba, kieruje swoimi oddziałami z bazy operacyjnej na Xandarze. Jej misją jest ochrona obywateli rodzimej planety i utrzymanie pokoju.

Kolekcjoner (Benicio Del Toro) Taneleer Tivan, zwany Kolekcjonerem, jest owładnięty obsesją posiadania największej w galaktyce kolekcji międzygwiezdnej fauny i staroci. Jest to postać enigmatyczna, która bytuje w miejscu położonym poza czasem i przestrzenią zwanym Knowhere. Zapoznawszy Petera Quilla i jego ferajnę próbuje dobić z nimi podejrzanego targu.

Źródło: materiały dystrybutora


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz