Poznaj Brazylię z Kate Rozz!

Brazylia to nie tylko piłka nożna i mistrzostwa, które kradną nam godziny przed telewizorem. To również przepiękne plaże, egzotyczne jedzenie, moda, kultura i muzyka. To wypełniony słońcem i kolorami klimat, który potrafi zawładnąć wyobraźnią. Zostaw więc chłopaka w domu, przyjdź 25 czerwca do kina Praha i ?Poznaj Brazylię z Kate Rozz?!

25. czerwca o godz. 20.00 Kino Praha zaprasza na pokaz specjalny reportażu o Brazylii i spotkanie z jego autorką, Kate Rozz. "Poznaj Brazylię z Kate Rozz? to cztery dokumentalne opowieści o kraju, na który skierowane są obecnie oczy całego świata, i który swoją sławę zawdzięcza piłce nożnej i gorącej sambie. Wypełnione rozmowami reportaże Kate to pełne wigoru opowieści m.in. o słynnym Stadionie Maracan?, spotkanie z najlepszą szkołą samby w Rio de Janeiro czy podróż przez fawele. Przed wszystkim są to jednak spotkania: z kulturą, modą, muzyką. Kate rozmawia z osobistościami świata filmu, telewizji, i oczywiście - piłki nożnej, pokazując fascynujący świat pełen sprzeczności. Odkryj Brazylię z Kate Rozz! Bezpośrednio po premierze ?Poznaj Brazylię z Kate Rozz? w Kinie Praha, reportaż będzie można zobaczyć nieodpłatnie i na wyłączność w serwisie iplex.pl. 1. PIŁKA NOŻNA Pierwszy epizod opowiada o tym jak duże znaczenie ma football w Brazylii, nazwany tam wręcz- pasją narodową. Bycie piłkarzem jest marzeniem każdego młodego Brazylijczyka, a kraj eksportuje największą ilość zawodników do klubów na całym świecie. Kasia odwiedza szkółki od tej na plaży w Ipanema po tą w faweli Vidigal, gdzie Gabriel O Pensador- jeden z najpopularniejszych piosenkarzy, pisarzy w Brazylii opowiada o projekcie Louis'a Figo- " Dream Football", którego sam jest ambasadorem. Niespodzianką odcinka jest wizyta na Maracanie - stadionie, na którym odbędzie się finał tegorocznych mistrzostw świata.

2. MODA Moda w Brazylii jest zupełnie inną niż ta w Europie oczywiście z racji na klimat i pogodę. Większą cześć roku mieszkańcy spędzają w strojach kąpielowych i lekkich ubiorach plażowych. Kasia spotkała się z Lenny Neimeyer, najbardziej znaną projektantką bikini w Brazylii. Spotkała się również z jedną z modelek brazylijskich- Simone Hanke. Wisienką na torcie tego odcinka jest Sergio Mattos- czyli ten który znalazł najlepiej zarabiająca modelkę na świecie- Gisele Bundchen. Opowiada historię początków jej kariery.

3. POZYCJA KOBIETY W SPOŁECZEŃSTWIE BRAZYLIJSKIM Trzeci odcinek opowiada o tym jak ważną jest rola kobiety w Brazylii. Zaczynając od Dilmy Roussef- prezydent dwustumilionowego kraju mającą, wiadomo, olbrzymią władzę i kończąc na rozmowie z Pamelą Castro, prowadzącą organizację " Rede Nami" przeciwko domowej przemocy na kobietach. Organizacja wspierana jest przez samą Hillary Clinton. Kate przeprowadziła również wywiad z Reginą Casé, jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Brazylii, porównywaną często do amerykańskiej Oprah'y Winfrey. Niespodzianką tego epizodu jest spotkanie i rozmowa z Lucelią Santos- czyli "Niewolnicą Izaurą", jedną z największych aktorek brazylijskiego kina. Dziś wykorzystująca swój wizerunek do poprawy środków transportu w kraju.

4. MUZYKA Ten odcinek eksponuje niesamowitą muzykę brazylijską, taniec jakim jest Samba oraz jego kulturę. Samba i Bosa Nova bardzo charakteryzują Brazylię. Kate odwiedziła najlepszą i najbardziej tradycyjną szkołę Samby- Mangueirę podczas eventu jaki miał tam miejsce. Tam uczyła się podstawowych kroków tańca od tzw. Queen of Samby (najlepszej tancerki Samby w Brazylii ) -Evelyn Bastos, występującej oczywiście podczas karnawału w Rio de Janeiro na sambodromie. W odcinku goszczą Mumuzinho - jeden z największych wykonawców Samby nowego pokolenia, który potwierdza, że to właśnie Samba jest oficjalną ścieżką dźwiękową brazylijskiej reprezentacji. Na żywo tworzy króciutką melodię, dla Kasi. Do grona rozmówców dochodzi jeszcze Vanessa Da Mata - jedna z najbardziej znanych w świecie, wokalistek brazylijskich.

Wieczór poprowadzi Piotr Szygalski - dziennikarz portalu "Kulisy Kultury", przez niemal dekadę związany z Radiem Wawa, współpracował też m.in. z ?Machiną?, ?Maximem? i "Playboyem?. Przez kilka lat prowadził magazyny kulturalne w TVP: ?Ulice Kultury?, ?Dzięki Bogu już piątek?, ?Kulturalni? i "Wstęp Wolny".

?Poznaj Brazylię z Kate Rozz? 25 czerwca w Kinie Praha! ?POZNAJ BRAZYLIĘ Z KATE ROZZ? 25 czerwca, godz.20.00 Cena biletu ? 10 zł Na spotkanie nie obowiązują rezerwacje.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz