Poznaj bohaterów filmu „Serce, serduszko”

Maszeńka (Marysia Blandzi)

Twarda, bezczelna i urokliwa dziesięciolatka, która bierze na swoje barki więcej niż jej rówieśnicy. Po śmierci matki trafia do domu dziecka. Mimo to zachowuje siłę i niezłomnie ćwiczy, by zdać egzamin do szkoły baletowej. Specjalistka od szantażu emocjonalnego. Czyta Prousta, rysuje filmy animowane, śpiewa i wszędzie, gdzie można, tańczy.

    Kordula (Julia Kijowska)

Wykształcona, niepokorna, uparta. Wielbicielka mocnych papierosów i tatuaży. Kilka zrobiła sobie sama. Wcześniej nigdzie dłużej nie zagrzała miejsca. Klnie jak szewc, bywa wulgarna, ale kiedy nikt nie widzi, zdarza jej się płakać. Czyta ?Kubusia Puchatka?.

    Mirek (Marcin Dorociński)

Ojciec Maszeńki, inżynier ? budowniczy mostów. Od śmierci żony nie potrafi sobie ułożyć życia. Większość dnia spędza w barze, noce w garażu, w zdezelowanym Mercedesie w towarzystwie kur albo na policyjnym dołku. Czasem wyje z wilkami do księżyca.

  Basieńka (Gabriela Muskała)

Miejscowy lekarz weterynarii. Nie zadaje zbędnych pytań i podwozi bohaterki tam, gdzie chcą. Opiekuje się psami, kotami, krowami, pustelnikami i uciekinierkami. Rozmawia przez telefon w trakcie prowadzenia samochodu. Z racji zawodu nie jada swoich pacjentów.

    Ksiądz Pietryga (Borys Szyc)

Uprawia kolarstwo górskie i wskakiwanie do jadących pociągów. Podobnie jak Kordula jest fanem tatuaży - preferuje motywy liturgiczne. Prowadzi videoblog i głosi kazania w rytmie hip-hopu. W wolnym czasie wypycha zwierzęta na strychu.

Źródło:materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz