?Powtórnie narodzony? w kinach od piątku, 22 listopada

W piątek, 22 listopada w polskich kinach pojawi się film z udziałem hiszpańskiej aktorki Penelope Cruz pt. ?Powtórnie narodzony?. Jest to poruszająca historia o różnych typach miłości ? to opowieść o szalonym uczuciu kobiety do mężczyzny jej życia, o głębokiej, choć niełatwej matczynej miłości do ukochanego dziecka, o miłości do kraju, w którym przeżyło się najpiękniejsze i najgorsze chwile. Każde zdjęcie i każdy obraz tego urzekającego dramatu są przepełnione emocjami i wizualną wirtuozerią.

Jest rok 1984, Sarajewo. Gemma (Penelope Cruz) jest studentką, zaś Diego (Emile Hirsch) bardzo przystojnym amerykańskim fotografem. Para spotyka się przypadkiem i zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich związek bardzo szybko przeradza się w płomienny romans. Wkrótce okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży. Radość przyszłych rodziców nie trwa długo, Gemma traci dziecko. Tymczasem w mieście wybucha wojna domowa, która zmusza zakochanych do przeprowadzki do Włoch. W nowym miejscu wcale nie są szczęśliwsi. Gemma bezskutecznie próbuje zajść w ciążę, a posiadanie dziecka staje się jej obsesją. W końcu znajduje kobietę, która zgadza się zostać surogatką. Tyle że w pochłoniętym wojną Sarajewie. Mimo niebezpieczeństwa, Diego i Gemma decydują się wyruszyć w podróż, która odmieni ich życie na zawsze.

?Powtórnie narodzony? to filmowa adaptacja bestsellerowej książki Margaret Mazzantini, wydanej w Polsce 6 listopada. Książka sprzedała się we Włoszech w setkach tysięcy egzemplarzy. Zyskała popularność nie tylko wśród czytelników, ale również wśród włoskich krytyków literackich i w 2009 roku zdobyła najważniejszą włoską nagrodę literacką ? Premio Campiello. ?Książka mieszkającej w Rzymie Margaret Mazzantini to opowieść o miłości i o wojnie. O miłości w czasie wojny. O miłości, która nadaje sens życiu i o wszystkim tym, co ten sens może odebrać w okrutny sposób. O roli historii, która nie zostawia możliwości dokonania wyboru, bo robi to za bohaterów, i o heroicznych decyzjach, które podjęli sami, nie zważając na konsekwencje. O bólu, który mija i o tęsknocie, która nie umiera nigdy. To historia miłości, a raczej historia kilku różnych miłości, które nie mogłyby bez siebie zaistnieć ? o ogromnym uczuciu kobiety do mężczyzny jej życia, do przyjaciela, do ukochanego syna i do ojca. Ale także o miłości do kraju, który ? choć daleki i wyniszczany wojną ? wydaje się tak bliski (?).

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz